Jak zlepšit pozici webu ve vyhledávačích

SEO - vyhledávání Přinášíme pro Vás stručný návod, jak jednoduše dostat své webové stránky do vyhledávačů, resp. zlepšit jejich pozici při vyhledávání. Návod slouží ke stránkám zdarma, které nabízíme jako doplňkovou službu k webhostingu.
Když bylo zmíněno vyhledávání, v úvodu by bylo ještě dobré si jednoduše vysvětlit, jak vlastně samotný proces vyhledávání probíhá. V následujícím textu se budu se věnovat postupu vyhledávače Google (každý vyhledávač používá trochu odlišné algoritmy vyhledávání).

Vyhledávání

Každý vyhledávač používá vyhledávací roboty, kteří neustále procházejí webové stránky společně provázané hypertextovými odkazy. Jako první se vyhledávací robot zaměří na samotné adresy webu. Adresy jsou následně řazeny do seznamu určeného na procházení obsahu. Tento proces se nazývá indexace. Pro koncového uživatele to v praxi znamená, že zadá do vyhledávače slova, která považuje za důležitá a vyhledávací robot projíždí svůj seznam a řadí výsledky podle relevantního obsahu. Relevance a samotné koncové pořadí je ovlivněno mnoha dalšími faktory, například pagerankem, který v podstatě vyjadřuje počet zpětných odkazů na danou stránku.

Pár dobrých rad, které zlepší pozici ve vyhledávačích

V následujících bodech rozebereme, jak postupovat při základní optimalizaci webu pro vyhledávače a demonstrujeme tyto techniky použité v praxi na jednom z našich webů (www.vejmola-production.cz – natáčení svateb, plesů kulturních událostí), který je vytvořen pomocí redakčního systému od banan.cz webhosting

Výběr vhodné domény

Při výběru té správné domény je dobré mít na paměti, že vhodně vybraná doména vám podstatně pomůže vylepšit pozici. Pro náš ukázkový web www.vejmola-production.cz by tedy byla vhodnější doména, která by obsahovala primární činnost subjektu.

Titulek webu

Zvolíme si jedno slovo nebo spojení, které bude charakterizovat celý web. Pokud se například zabýváme focením v Ostravě, zvolíme za klíčové slovo "fotostudio Ostrava", nebudeme volit pouze "fotostudio", protože čím obecnější slovo, tím hůře půjde dostat do předních výsledků vyhledávání. V administraci našich stránek jej pak nastavíme následovně.

 Administrace stránek - vložení titulku webu Vejmola

Tedy v případě našeho klienta byla zvolena následující klíčová slova: natáčení plesů, svateb, kulturních událostí. V tomhle směru by bylo vhodnější zvolit jedno nejdůležitější spojení, například natáčení svateb Prostějov.

Nadpisy jednotlivých stránek

Každou stránku je možné optimalizovat pouze na jedno klíčové slovo nebo spojení. Určíme si tedy další klíčová slova nebo spojení a při psaní článků, je používáme. Níže uvedená ukázka je zaměřena na optimalizaci pro spojení natáčení svateb Prostějov. Spojení napíšeme do názvu článku a následně použijeme i v samotném textu. Ideální jsou 2 – 3 slova, která přesně charakterizují požadovanou činnost a vybraný region zájmu, například natáčení svateb Prostějov.

Administrace stránek - nadpis stránek Vojmola

Obsah stránky - výběr klíčových slov

To nejdůležitější je správný obsah stránky. Pamatujte, že každou stránku můžete optimalizovat pouze na jedno slovo nebo slovní spojení. Zvolíme si tedy správná klíčová slova. Klíčová slova si určíme sami podle toho, co si myslíme, že by klienti mohli vyhledávat, nebo může pomoci například našeptávač na seznamu.

SEO - vyhledávání klíčových slov  

Pokud jde o stránky www.vejmola-production.cz, zde náš klient optimalizoval svoje texty pro klienty, kteří se zajímají o natáčení svateb v Olomouckém kraji, respektive na Prostějovsku. Do textu se snaží vložit co nejvíce klíčových slov, avšak ne na úkor kvality textu. V textu je výhodné klíčová slova vyznačit tučně. Zde ukázka:

SEO - klíčová slova v textu  

Jak je patrné z ukázky, do malého odstavce je možné vložit dostatek klíčových slov, aniž by přitom utrpěla smysluplnost daného textu.

Aktualizace webu

Vaše webové stránky je velmi výhodné často aktualizovat, ideálně každých 14 dnů, a do textu novinky opět vložit relevantní klíčová slova. Častější aktualizace webu zaručí častější návštěvu robotů. Na ukázkovém webu jsou prováděny aktualizace velmi často, viz obrázek níže.

Administrace stránek - zobrazené novinky  

Zpětné odkazy

Velmi důležitým prvkem optimalizace je dostatek zpětných odkazů. Zpětné odkazy je možné zajistit:
1/ odkaz na svůj web uvádějte například v podpisu v diskuzích či na facebooku, ve svých publikacích, na stránku upozorněte v tematických diskuzích na internetu, apod.
2/ stránku registrujte do všech možných katalogů (seznam, centrum, atlas, atd.). Tuto službu nabízíme, pokud o ni máte zájem, kontaktujte naši technickou podporu.
3/ Požádejte weby svých kamarádů o výměnu odkazů.

Důležité je, aby stránky, na kterých se Váš odkaz bude nacházet, měly vysoký page rank, tyto stránky přestavují pro Google vysokou relevanci.

Monitoring návštěvnosti

Důležité je také sledovat, jak se vyvíjí návštěvnost, jak kdo hledá webové stránky, jestli přicházejí lidé z referenčních stránek nebo jaká zadávají klíčová slova. Tedy případně si text upravit podle nejčastěji zadávaných klíčových slov. K tomuto účelu slouží například analytický nástroj google analytic.

Zpět

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7623 domén 6371 1252

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)