Photoshop v praxi 63. díl - Vánoční přání 1/2

« zpět na Adobe Photoshop

1-linki-psd/vab29a.jpg

Blíží se Vánoce a lidé si opět začnou posílat různé vánoční přání. Zkuste být více originální a vytvořte si vlastní přání, které vaši rodinu, přátelé a známé jistě více potěší, než klasická přání, kterých jim přijde spousta a většinou i stejná. Pusťme se tedy do toho.

Pozadí

Otevřete si nový dokument o libovolné velikosti. Vytvořte novou vrstvu (Ctrl+Shift+N) a zvolte v panelu nástrojů nástroj plechovka barvy. Vyberte barvu #5A001C.

Vytvořte novou vrstvu a klikněte na nástroj Pero (P), pokuste se nakreslit perem podobný tvar jako na obrázku. Pokud budete chtít tvar zmenšit, zúžit nebo roztáhnout, tak zmáčkněte kombinaci kláves Ctrl+T. Pokud s perem ještě dobře neumíte a nevíte, jak vytvořit oblý tvar, tak klikněte pravým tlačítkem myši v panelu nástrojů na nástroj pero a v zobrazené nabídce, vyberte Přidat bod. Pak klikněte na již udělanou čáru předchozím perem, s tímto bodem můžete snadno pohybovat pomocí šipek na klávesnici. Takto umístěte několik bodů a vytvořte oblý tvar.

Klikněte pravým tlačítkem myši na právě nakreslený objekt a zvolte vytvořit výběr. Poté pomocí nástroje plechovka barvy vybarvěte výběr barvou #790026.

Takto, v nové vrstvě, nakreslete ještě jeden pruh a vyplňte jej barvou #A10033. Jakmile vyplníte výběr barvou, tak výběr odznačte a zmáčkněte kombinaci kláves Ctrl+T, klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte Převrátit vodorovně.

Baňka

Nyní se pokusíme vytvořit vánoční baňku. Vytvořte novou vrstvu a klikněte v panelu nástrojů na nástroj Eliptický výběr. Vytvořte kruh a vyplňte jej bílou barvou.

V panelu vrstev klikněte pravým tlačítkem myši na vrstvu s baňkou a zvolte volby prolnutí, hodnoty nastavte podle obrázků.

Vytvořte novou vrstvu a zvolte nástroj Elipsa, nakreslete kruh. Poté vytvořte novou vrstvu a nakreslete znova kruh v podobné pozici, jako na obrázku. Vyberte nástroj Pero a klikněte na kruhy pravým tlačítkem myši, vyberte vytvořit výběr.

Vyberte nástroj plechovka barvy a klikněte do výběru, barva plechovky je bílá. Poté vyberte nástroj obdélník a vytvořte obdélník jako na obrázku, vytvořte z něj výběr a zmáčkněte klávesu Del.

Klikněte pravým tlačítkem myši na vrstvu s odleskem baňky a zvolte volby prolnutí, hodnoty nastavte podle obrázku.

Trochu odlesk natočte pomocí Transformace (Ctrl+T) a poté duplikujte (Ctrl+J). Duplikát kousek posuňte. Pokud váš odlesk nelemuje skoro přesně kulatost baňky, tak při transformaci klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte Warp, poté přizpůsobte odlesk.

Vytvořte novou vrstvu a zvolte nástroj pero, udělejte podobný tvar. Pak klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte vytvořit výběr.

Zvolte nástroj přechod a nastavte jej jako na obrázku.

Hlavní rysy přání jsou hotovy, v příštím díle Photoshopu v praxi si ukážeme, jak tuto baňku a její pozadí doladit, aby přání bylo dokonalé.Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7754 domén 6478 1276

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)