Photoshop v praxi 72. díl - Kapalinové písmo

« zpět na Adobe Photoshop

1-linki-psd/kap23.jpg

V dnešním návodu si ukážeme, jak vytvořit písmo, které se podobá kapalině. Na internetu naleznete spousty návodů, které popisují vytvoření písma z kapaliny, ale většina z nich je poměrně složitá a málokdy dosáhnete stejného výsledku, jako autor daného návodu. Tento návod je jednoduchý a snadný.

Otevřete nový dokument o libovolné velikosti, a klikněte na nástroj Text (T), je zcela na vás jaký styl písma si vyberete a napište libovolné slovo, které bude mít šedou barvu (například #666666). Jakmile napíšete slovo, tak v panelu vrstev klikněte pravým tlačítkem myši na vrstvu se slovem a zvolte Rastrovat (Rasterize type)

Pokud se vám žádné písmo nezamlouvá, nebo vám všechno přijde příliš ostré a pravidelné pro kapalinový text, tak vytvořte novou vrstvu (Ctrl+Shift+N) a zvolte nástroj štětec a z horní nabídky vyberte kulatý štětec o velikosti, jaké chcete. Jelikož slovo budete psát od ruky, tak nebude zcela pravidelné a slovo dostane ve výsledné fázi větší efekt kapaliny.

Kolem textu můžete štětcem udělat i pár teček.

Nyní otevřete paletu Kanálů (Chanels) a na modrý kanál klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte duplikovat. Poté v horním menu vyberte Obraz (Image)/ Přizpůsobení (Adjustments)/ Invertovat (Invert).

V horním menu vyberte Filtr (Filter)/ Rozostření (Blur)/ Gaussovské (Gaussian Blur) a hodnoty nastavte podle obrázku.

Vraťte se ke Kanálům a zapněte všechny zbývající vrstvy, jen duplikát modré vypněte. Klikněte na RBG kanál, aby jste se ujistili, že je zapnutý, pokud bude, tak zmodrá stejně jako kanály pod ním.

V horním menu zvolte Filtr (Filter)/  Vykreslení (Render)/ Světelné efekty (Lighting Effects) a hodnoty nastavte podle obrázku.

Nyní duplikujte vrstvu s textem (Ctrl+J) a v horním menu zvolte Filtr (Filter)/ Skica (Sketch)/ Chrom (Chrome) a hodnoty opět nastavte podle obrázku.

 V panelu vrstev klikněte pravým tlačítkem myši na vrstvu s písmem a zvolte Volby prolnutí, hodnoty nastavte podle obrázku. Šedá barva je opět odstín # 666666.

V horním menu zvolte Obraz (Picture)/ Přizpůsobení (Adjustments)/ Úrovně (Levels), hodnoty nastavte podle obrázku. Poté v té samé nabídce zvolte Křivky (Curves) a hodnoty opět nastavte podle obrázku.

Klikněte na vrstvu pozadí a nástroje Plechovka barvy jej přebarvěte na černo a hotovo. Pokud chcete, můžete si přidat lepší, než černé pozadí.

 

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7754 domén 6478 1276

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)