Photoshop v praxi 75. díl - Zářící květiny

« zpět na Adobe Photoshop

1-linki-psd/zar22.jpg

V dnešním návodu se podíváme na to, jak si vytvořit velmi snadné zářící květiny, které můžete využít jen pro své potěšení, nebo je použít jako pozadí na Vašich stránkách.

Otevřete si nový dokument a nástrojem plechovka barvy, obarvěte pozadí na černou barvu.

Vytvořte novou vrstvu (Ctrl+Shift+N) a zvolte nástroj štětec, tím nakreslete rovnou bílou čáru, která bude mít zhruba 9px. Pokud vám nejde nakreslit rovná čára od ruky, tak při kreslení zmáčkněte klávesu Shift a Photoshop ji nakreslí rovnou za vás.

V horním menu zvolte Filtr (Filter)/ Stylizace (Stylize)/ Vítr (Wind) a hodnoty nastavte podle obrázku. Poté tento krok 2x opakujte, dokud nedostanete podobný výsledek jako na obrázku. Pokud se vám nechce znova zajíždět do nabídky filtrů, tak použijte klávesovou zkratku Ctrl+F.

Je potřeba obrázek trochu transformovat, takže zmáčkněte kombinaci kláves Ctrl+T, a poté klikněte pravým tlačítkem myši a ze zobrazené nabídky zvolte warp.

Snažte se upravit transformaci podobným stylem jako na obrázku.

Vytvořili jsme jeden okvětní lístek, který nyní 8x zduplikujeme, duplikovat jej můžete tak, že zmáčknete kombinaci kláves Ctrl+J. Poté u jednotlivých lístků použijte transformaci a natočte je tak, aby vám ve výsledném efektu tvořily květ.

 

Nyní slučte všechny vrstvy s okvětními lístky. Sloučíte je tak, že v panelu vrstev označíte všechny vrstvy, které chcete sloučit, zmáčkněte pravé tlačítko myši a vyberte Sloučit (Merge layers).

Opět použijte nástroj Transformovat (Ctrl+T) a z nabídky vyberte zkosit. Květ transformujte podobně jako na obrázku.

Nyní duplikujte květ (Ctrl+J), zmenšete jej (Ctrl+T) a to, tak že u transformace taháte jen za rohové čtverečky, pokud chcete zachovat poměr stran, tak u zmenšování držte klávesu Shift, a nakonec pomocí nástroje přesun (V), přesuňte menší květinu do středu té větší.

Vytvořte novou vrstvu a zvolte nástroj pero (P), kterým vytvořte základy prašníku. Nakreslete perem jemnou křivku, poté klikněte na nástroj štětec a vyberte štětec o velikosti 3px, vyberte znova nástroj pero a klikněte pravým tlačítkem myši na křivku a vyberte vytáhnout. Takto udělejte zhruba tři prašníky.

Štětcem prašníky dodělejte, vyberte si štětec o velikosti 3px a udělejte tečky nad nitkami.

Kytka je téměř hotová, už stačí dodělat jen stonek, který uděláme stejným způsobem jako základ prašníků, jen s tím rozdílem, že zvolíme větší štětec o rozměru 15px.

Všechny vrstvy sjednotíme, stejným způsobem jakým jsme sjednotili okvětní lístky a klikněte pravým tlačítkem myši na sjednocenou vrstvu a vyberte Volby prolnutí. Hodnoty nastavte podle obrázku.

A výsledek může být třeba takový, když kytku trochu přibarvíte a přidáte další.

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7754 domén 6478 1276

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)