Novinka od Applu - MacBook Air

« zpět na Apple

macbook-air_2.png

MacBook Air je ultratenký notebook představený společností Apple minulý týden. Ač ještě není pořádně vyzkoušený, je nutno říci, že se Applu skutečně povedl – jak desingem, tak funkčností. I sám Apple sebevědomě tvrdí, že se jedná o špičku mezi ultrapřenosnými počítači. A je to pravda? To nejspíš ukáže až čas a recenze samotných uživatelů…

Inteligentní displej s LED podsvícením

Hned na začátku je na místě podotknout, že i samotný displej o velikosti 13,3 palců je skutečně promyšlený. Je totiž krytý sklem bez přítomnosti arzenu a neobsahuje rtuť, což ho činí šetrným jak k přírodě, tak k očím uživatele. LED podsvícení v sobě zase skrývá možnost plného rozsvícení se při otevření MacBooku, čímž ho staví do kategorie počítačů chytře šetřících energii a výdrž baterie.

Macbook-air-2_2

Vysoký grafický výkon

Díky integrovanému procesoru NVIDIA GeForce 9400M je po grafické stránce tento notebook opravdu výjimečný a ona dokonalost se projeví v mnoha aplikacích – zejména při hraní her, prezentacích, prohlížení fotografiíí či přehrávání filmů a videa.

Desing

Jak už z názvu vyplývá, Macbook Air od Applu patří k těm nejtenčím notebookům světa. Jeho vzhledová stránka by se opravdu dala považovat za perfektně provedenou, protože je vypracována do těch nejmenších detailů. Desing tohoto notebooku je velmi jednoduchý a přitom elegantní. Za novinku zde můžeme považovat zejména hliníkový kryt Unibody, který poskytuje ochranu notebooku a zároveň mu dodává pozoruhodnou lehkost - MacBook Air váží pouze 1,36 kg.

Macbook-air-4

Ostatní

Lehkou nevýhodu lze vidět v baterii, jejíž výdrž je údajně až pět hodin. Obvykle totiž notebook vydrží ze začátku asi tak o hodinu méně, než výrobce uvádí a jisté je, že spolu s častým používáním tato výdrž klesá. Na druhou stranu je baterie v Macbooku Air opravdu malá, takže i za těch „pět“ hodin počáteční výdrže můžeme být rádi. Nutno ovšem podotknout, že s výdrží baterie se tento notebook řadí spíše mezi ty klasické a Apple se s ním tedy po této stránce příliš chlubit nemůže. Pevný disk disponuje kapacitou 120GB.

Macbook-air-3

Výčet dalších vlastností Macbooku Air od Applu by mohl být vážně na dlouho a tak už je snad jen na místě dodat, že mnohými vlastnostmi se tato novinka dostává do kategorie velmi kvalitních notebooků, ale najde se i pár těch, kterým do dokonalosti ještě trocha schází. Macbook Air zakoupíte už ve většině českých obchodů a to přibližně od 36 tisíc korun.

Zdroj: Apple.com

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7734 domén 6463 1271

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)