Steve Jobs je osobností roku 2010

« zpět na Apple

jobs.jpg

Takto ho jmenoval The Financial Times. Jedněmi nenáviděný a druhými milovaný výkonný ředitel společnosti Apple, je velmi zdatným vůdcem této společnosti. Po úspěších produktů jako Ipod, Iphone, Ipad se dalo čekat, že bude Steve Jobs zahrnován více či méně hodnotnými „tituly“

Kdo to je

Steve Jobs byl mladší než Mark Zuckerberg (zakladatel Facebooku, kterého časopis Time označil osobností roku 2010) když započala jeho kariéra, podotýká The Financial Times. Tento muž, který v polovině sedmdesátých let založil spolu se Stevem Wozniakem společnost Apple, je stále velkým hráčem na poli výpočetní techniky a elektroniky vůbec. Připomeňme, že to byl on, kdo vnesl mezi obyčejné lidi počítač. Když v oněch sedmdesátých letech soupeřili s Billem Gatesem o pozici jedničky na poli osobních počítačů, věřili oba, že počítače se stanou nedílnou součástí tohoto světa. To, že nakonec „zvítězil“ Bill Gates je tím, že pochopil úlohu softwaru coby „duše PC“. Steve Jobs se dal cestou celistvého výrobku, který splňoval všechny jeho někdy až šílené nároky na funkčnost, design a celkový koncept. Pro něho to bylo umělecké dílo. Pro Billa Gatese byl hardware jen stroj umožňující pohon jeho softwaru. Tato cesta se ukázala být reálnější a produktivnější. Je velkým paradoxem, že muž, který Apple více méně stvořil, byl z něho v roce 1985 vyhozen. Což mělo však také za následek propad této firmy. V devadesátých letech se do ní opět vrátil.

Young

Plat jeden dolar

Nejspíše každému je známo, že výkonný ředitel Applu pobírá plat jeden dolar. Tímto na sebe Steve Jobs upoutal jistě velkou pozornost. Ovšem tím, že vlastní spousty akcií samotné společnosti rozhodně chudý není. Je autorem mnoha známých výroků. Některé z nich přikládám níže.

  • „Buďme měřítkem kvality. Někteří lidé nejsou zvyklí na prostředí, kde se dokonalost očekává.“
  • „Tlačítka na obrazovce jsme udělali tak lákavá, že máte chuť je olíznout.“
  • „Vždycky jsem chtěl u všeho, co děláme, vlastnit a kontrolovat primární technologii.“
  • „Chci rozezvučet vesmír.“

Anim

Zdroj: Techspot.com, Wikipedie.com

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7734 domén 6463 1271

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)