iPhone nahrává všechny vaše pohyby

« zpět na Apple

iphone.jpg

Podle všech informací se zdá, že iPhone monitoruje, zaznamenává a ukládá veškerý uživatelův pohyb. Není však jasné, čeho tím chce firma Apple, jež iPhony vyrábí, docílit.

Data nejsou žádným způsobem zašifrovaná a jsou přístupná každému, kdo se trošku povrtá v systému. Znamená to tedy, že pokud někdo získá k vašemu iPhonu přístup, může si vytáhnout informace o tom, kde všude jste se pohybovali od koupě daného přístroje.

Data obsahují informace nejen o místě, ale i o času a podle všeho mají být i úmyslně zálohována. S touto myšlenkou přišli Peter Warden a Alasdair Allan, kteří se zabývají ochranou na elektronické úrovni a mají za to, že firma Apple sleduje své uživatele už od dob uvedení iOS 4. Toto je ojedinělý případ a (zatím) není známo, že by nějaký jiný výrobce mobilních telefonů své zákazníky takovýmto způsobem monitoroval.

Apple_2

Apple na celé záležitosti nic divného nevidí. Proč taky ano, když v podmínkách poskytování služeb mají sami napsáno, že zákazník dává souhlas s jeho lokalizováním. Jenže tyto podmínky drtivá většina lidí stejně nečte a i kdyby ano, těžko říct, zda by je taková informace odradila od koupi přístroje. A zatímco Apple dělá „mrtvého brouka“, veřejnost je v mírném šoku. První  logickou otázkou, která asi napadne každého z nás je: Proč vlastně Apple tyto informace sbírá? Na tuto otázku zná odpověď možná jen Steve Jobs sám.

A co si o celé téhle záležitosti myslíte vy? Je to cele výmysl, nebo plánuje Apple něco velkého?

Zdroj: www.fudzilla.com

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Bc. Tomáš Lacina

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7798 domén 6511 1287

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Bc. Tomáš Lacina
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)