Chromovaný prohlížeč v nové verzi

« zpět na GOOGLE

hlavni_3.jpg

Google vydal novou, již šestou verzi svého prohlížeče „Chrome“. Kromě čísla šest je tu ještě číslo dva-Google Chrome slaví dvouletou existenci. Co se změnilo? Co přináší nového? Pojďme se na to podívat.

Co je nového

Nejprve se podívejme na funkcionalistické změny. PDF jakožto formát elektronických knih známe všichni. K jeho prohlížení většina používá Adobe Reader nebo jeho alternativu. Od teď pokud budete potřebovat zobrazit nějaký dokument přímo v prohlížeči, nebudete muset mít tento software třetích stran nainstalován. Chrome, zvládne dokument zobrazit sám. Toto myslím, je velký přínos. Dále je tu změna viditelná na první pohled-v řádku adresy se již nezobrazuje „http://“ který stejně už v dnešní době nikdo nevnímá a 99% adres se nám otevře i bez tohoto stále se opakujícího začátku. Pokud si zkopírujete jakoukoliv adresu a vložíte ji do řádku adresy „Chromu“, pak tento začátek automaticky smaže.

Http

Dále je v nové verzi několik technických změn jako podpora nových technologií jako prvky HTML5 apod. Pro uživatele toto však není na první ani druhý pohled patrné :-) Mnohem patrnější je zrychlení prohlížeče ať už při jeho startu nebo při načítání stránek. Některé zdroje uvádějí až 15ti procentní nárůst rychlosti.

Jaký je vzhled?

Co se vzhledu týče, jistě si všimneme, že z plochých tlačítek se stali skutečná „zaoblená“ tlačítka. Zde je potřeba připomenout, že vzhled „Chromu“ si můžete velmi lehce měnit způsobem zobrazeným na obrázku níže. To však není novinkou této verze.

Navod

Nezbývá než novému „Chromu“ popřát mnoho úspěchů a také vše nejlepší k jeho druhým narozeninám :-) Já osobně tento prohlížeč používám a myslím si, že co do rychlosti a celkové systémové nenáročnosti se mu nedá nic vytknout.

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7745 domén 6473 1272

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)