Google TV - spojení televize a internetu

« zpět na GOOGLE

google/img/google-tv-ads.png

Chvíle, na kterou se společnost Google poslední měsíce připravovala je tady. Nová platforma Google TV může jednoduše spojit televizní zábavu se světem internetu. Tvoří ji operační systém Android, webový prohlížeč Google Chrome a plugin Adobe Flash. To vše v elegantím designu a plně ovládatelné dálkovým ovladačem. V televizorech ji nabídne Sony, externí set-top-box a ovladače vyrábí Logitech.

Na Vaší obrazovce budete moci listovat videi z široké škály internetových zdrojů, jako jsou YouTube či procházet archivy televizních stanic. A jak je u Googlu dobrým zvykem, nebude chybět i integrace s jinými webovými aplikacemi, ať už s správcem fotograií Picasa, či Twitter a Facebook. Samozřejmostí je také plnohodnotný přístup na internet.

Již většina vyšších modelů televizorů dokáže přistupovat k multimediím přes internet. Google však zvolil novou cestu.

Google TV je otevřená platforma, pro kterou bude možné vytvářet nové aplikace postavené na operačním systému Android (podobně jako pro mobilní telefony, netbooky ap.) Výběr a instalaci takových aplikací již Google nachá na uživateli, který si takto může Google TV přispůsobit dle sebe.

Aktualizace softwaru, jak už OS, prohlížeče či flashového pluginu jsou automatické, takže se o ně uživatel nemusí starat.

Řešení titulků

To by nebyl Google, aby nepropojil cokoli se dá. Díky nastoji Google Překladač je možno v reálném čase překládat titulky u právě sledovaného pořadu. Nabídka jazyků je opravdu široká a jedná se samozřejmě také o automatickou zaležitost.

Google-tv-demo

Externě přes HDMI

Pokud vlastníte nový televizor, nemusíte se bát komplikací. Google TV můžete použít i jako externí set-top-box. Ten lze připojit pomocí HDMI kabelů mezi televizor a přijímač placených televizních služeb (kabelový rozvod, satelit). Nezapomeneme ani na nutné připojení internetu.

Google TV do světa vykročilo úspěšně pravou nohou a v současnosti vyrábí takto vybavené televizory společnost Sony, set-top-boxy a ovladače má na starosti Logitech. O procesory se stará společnost Intel, později by však mělo být Google TV dostupné v podobě malého obvodu, s možností integrace do nových modelů TV.

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7754 domén 6478 1276

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)