Internetové statistiky

« zpět na INTERNET

uvodni_4.jpg

Určitě znáte každodenní situaci, kdy zadáváte do internetového vyhledávače nějaký pojem či dotaz. Stejně tak známá je všem skutečnost, při které píší nějakou z mnoha webových adres. Mnohdy si ale neuvědomíme, že přesně tu stejnou věc hledá spousta dalších počítačových uživatelů. A ač už sice nějakou chvíli máme nový rok, pojďme si připomenout trochu statistik z toho minulého. V dnešním článku si zhodnotíme nejnavštěvovanější weby ze světového hlediska a samozřejmě i nejvyhledávanější dotazy. Nakonec rozhodně nebude špatné trochu pohlédnout na rok 2011 a případné budoucí změny v těchto statistikách.

Nejnavštěvovanější webové stránky

Podle celosvětové statistické informační společnosti Alexa je vcelku jednoduché sestavit žebříček. Nenajdeme v něm ovšem nic příliš překvapivého. První místo obsadil web společnosti Google a v současné době stále vede. Z 33% ho navštěvují uživatelé z USA a zajímavostí je určitě i to, že jeden uživatel na této stránce stráví přibližně třináct minut.
    Naprosto předvídatelné je, že se hned na druhém místě objevuje sociální síť Facebook. Statistiky Googlu dokonce uvádějí, že Facebook obsazuje místo první, proto jsou tyto informace považovány za sporné.
 
1. Google
2. Facebook
3. Youtube
4. Yahoo
5. Live
6. Baidu
7. Wikipedia
(Žebříček prvních sedmi nejnavštěvovanějších webů světa, zdroj www.alexa.com)

Nejvyhledávanější pojmy

K nalezení nejvíce oblíbených slov zadaných do vyhledávače Google stačí velmi málo, neboť web  obsahuje i samotný projekt Google Zeitgeist. Jedná se o jeden velký statistický systém, který neustále aktualizuje množství vyhledávaných dotazů. Můžeme z něj zjistit, že v celém světě lidé nejvíce hledali informace o teenegerovském zpěvákovi Justinu Bieberovi. Z osobností se na druhém místě usadila Katy Perry a z událostí jednoznačně vede zemětřesení na Haiti. Nejvíce v poslední době klesá kvantita dotazů ohledně filmu New Moon a zpěváku Michaelu Jacksonovi. Na závěr uvádím žebříček údajů, které se týkají pouze území České republiky.

1. praha
2. facebook
3. mp3
4. tv
5. youtube
6. hry
7. nokia


(Zdroj: Google,  Zeitgeist)

Závěrem

Vyhlídky v novém roce jsou samozřejmě nepředpověditelné a nejasné, ale pokud se trochu zamyslíme, lze ze současných údajů vyvodit několik hypotéz. Dá se například předpokládat, že popularita sociální sítě Facebook stoupne a tudíž je pravděpodobné, že v návštěvnosti předčí konkurenční Google. Další změny v žebříčku navštěvovaných webů ale příliš neočekáváme a zadávané dotazy se jistě budou měnit s přílivem událostí roku 2011.

Zdroje: Google.cz, Alexa.com

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7734 domén 6463 1271

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)