Britské "timesy" zpoplatní svůj webový obsah

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

images_2.jpg

Vypadá to, že doba kdy všichni budeme platit za přečtení novinek na webu přijde dřív než jsme si mysleli. Tato myšlenka se mezi velkými vydavateli objevovala celkem často, momentálně všem dohadům dala konec firma News International, spadající pod mediální impérium Roberta Murdocha, oznámila v pátek, že dva z jejich novinových projektů se přidávají k New York Times a budou od června roku 2010 pro své webové čtenáře zpoplatněny, konkrétně se jedná o "The Times" a o "The Sunday Times of London".

Firma momentálně nabízela tyto noviny pod jednou střechou webu Times Online, kdežto říká, že do května tohoto roku budou mít rozdělené webové prezentace.

Cena poplatků, důvod zpoplatnění

Cena bude stanovena na 1 libru za přístup na 24 hodin, 2 libry pro přístup na celý týden. Tyto poplatky vám zajistí přístup na obě webové prezentace novin. Bude také nabízena tzv. "trial period" tedy doba pro vyzkoušení zdarma.

Klasické tištěné noviny už pomalu přestávají přinášet výdělek, klesající tiskový náklad a nízké výdělky z reklam rozhodně nepomáhají. Tyto problémy způsobují, že se pomalu všechny "prestižnější" noviny přikloní k zpoplatnění svých webových informačních portálů.

Generální ředitelka News Internation Rebekah Brooks řekla: "Nacházíme se v době definující nové obdobný novinařiny, tento kritický krok obnoví ekonomický potenciál novinařiny", doufá.

Wall Street Journal, jehož webový portál je již za tzv. "placenou stěnou" a zatím vydělává mnohem lépe než jeho tištění konkurenti utápějící se v úpadku tištěných novin.

Mezitím Richard Murdock připravuje žalobu na firmu Google, prý ho zbavují výdělku tím, že umožňují lidem ve svém vyhledávači vyhledat články zdarma. Murdock chce, aby Google vynechal tyto články ze své indexace.

"Zdroj: cnet.com"

 

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7622 domén 6370 1252

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)