Digital Economy Act - věc která ovlivní nás všechny.

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

digitalbritain.gif

Digital Economy Act je nově schválená část britské legislativy, která má chránit autorské právo, také zvýšení regulace a kontroly nad tím, jak lidé užívají internet.

Jak se to stalo?

Zábavní průmysl stále odmítá adaptovat se na nové modely, schylujíc se k starému myšlení, myšlení 20tého století. Návrh zákona byl sepsán nevolenými politiky pod zjevným vlivem lobistů zábavného průmyslu. Byl schválen ve uspěchaném dni poslední parlamentní schůze, aniž by byl pečlivě prohlédnut.

Proč bychom se měli strachovat?

Webové stránky budou blokovány kvůli "údajnému" porušení autorského zákona. Rodiny obviněné se sdílení zkopírovaných souborů budou odpojeny bez zkušební doby, za odvolání budou muset platit. I když nežijete v Británii, tento zákon ukazuje precedent vhodný k zamyšlení pokud se ho další státy rozhodnou následovat. Odpojení nebo "technické zásahy" jako snížení rychlosti internetu zasáhne pokud sdílení souborů neklesne o neuvěřitelných 70%. Nejsou zde žádné alternativní tresty nežli odpojení, bez ohledu jakou škodu to přinese a také zde není dán žádný limit jak dlouho by mělo takové odpojení trvat, zvaný "dočasné zastavení účtu". Navzdory tisícům dopisů a petici s více než 35 000 podpisy proti tomuto zákonu. Toto je kousek zákonu, který dává potenciálně neomezenou moc nevoleným politikům a předpokládá vinu u těch, kteří byli obviněni z porušení zákona. Kde se poděla presumpce neviny? Velmi, velmi brzo můžeme očekávat další lobby zábavního průmyslu, které omezí naše právo na svobodu projevu, možnost svobodného vyhledání informací atd.

Co se děje teď?

Teď je již zákon schválený a volby jsou za dveřmi a všichni kandidáti se jak jinak od zákona distancují. Přiznávají, že vyvstávají obavy, že zákon nebyl důkladně prostudován a nedostalo se mu tolik prostoru jako každému jinému zákonu.

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7622 domén 6370 1252

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)