Google připravuje Google Editions

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

google-editions-books.jpg

Dohoda mezi Googlem, autory a vydaveli knih zatím zůstává u ledu, ale i přesto je firma Google rozhodnuta spustit její digitální online obchod s knihami toto léto, které je plně autorizována prodávat. Google Editions budou nabízet digitální knihy na prodej skrze svůj web na přelomu června a července. Uvedl to The Wall Street Journal citující Chrise Palma z Googlu, partnera pro vývoj "Google Books".

Google Editions

Tah otevře nové cesty distribuce pro vydavatele digitálních knih a dá Amazonu a Applu nového soupeře na vyvíjejícím se trhu s digitálními knihami. Google minulý rok oznámil svůj plán nabízet veřejné knihy zdarma ve formátu Epub a zpráva dále nespecifikuje, jaký formát bude použit pro placené knihy prodávané přes "Google Editions". Zástupce Googlu potvrdil to, že se firma chystá spustit "Google Editions" v půlce tohoto roku, ale odmítl být více specifický ohledně data.

Rozdíl oproti konkurenci

Klíčový rozdíl mezi Googlovským přístupem k prodeji digitálních knih a přístupu používaných Applem a Amazone je ten, že knížky koupené přes "Google Editions" nepůjdou stáhnout, budou dostupné exkluzivně přes internetový prohlížeč. Toto má své výhody pro Google, tento krok obchází DRM (digital rights management) otázky a umožňuje Google poskytovat knihy multiplatformě bez nutnosti složitých dohod. Nicméně toto znamená, že Google bude muset vyvinout mobilní verzi Google Editions, které bude podporovat offline čtení. To by také mohlo ovlinit cenu knih, jelikož zákazníci nebudou mít svoji kopii knihy, kterou si koupili. Google odmítl komentovat strukturu cen "Google editions", ačkoli Dan Clancy z Google řekl v dubnu The New York Times, že Google nechá vydavatele nastavit své ceny knih.

Kontroverzní dohoda

V tento moment je Google autorizován prodávat jenom knihy, pro které dohodl distribuční práce s jejich vydavateli. Pokud bude dohoda s autory a vydavetelskými skupinami schválena, Google získá kontroverzní právo prodávat čerstvé knihy, rozdělujíc si zisk s držitely práv knih.


Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7625 domén 6373 1252

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)