Firefox s pdf čtečkou

« zpět na PHP a HTML

banan/img/images_12.jpg

V internetovém prohlížeči Firefox se podobně jako v Google Chrome objeví pdf čtečka. Bude tedy značně jednodužší pro uživatele tohoto známého a oblíbeného prohlížeče zobrazování pdf souborů. Většina prohlížečů používá pro tyto účely tzv. pluginy, které se musejí stahovat a instalovat. Projekt nese název pdf.js a kód této čtečky byl volně zpřístupněn na stránkách GitHub. Celý vývoj této build-in čtečky je projektován jako opensource, tedy volně šiřitelný.

"Byli bychom velmi rádi, kdyby byla tato čtečka následně zabudována do dalších webových prohlížečů a webových aplikací." sdělil počítačový vědec pracující v Mozille - Andreas Gal.

Zobrazení souborů PDF přímo v prohlížeči jistě zlepší uživatelské pohodlí. Na webu je mnoho těchto pdf souborů, a většina zařízení musí pro čtení pdf využívat zvlášť aplikace. Také externí čtečky PDF a mnoho pluginů nepodporují důležité funkce dobře, včetně obsahu, odkazů a fetch-as-you-go (HTTP požadavky rozsahu). Podle Andrease Gala by se čtečka pdf mohla ve Firefoxu objevit do tří měsíců.

Pokud Mozilla zvládne bez potíží tuto pdf čtečku do Firefoxu implementovat, bude druhým prohlížečem s touto čtečkou, jako první s pdf čtečkou se objevil prohlížeč Chrome od Google. Zatímco Chrome má čtečku postavenou na svém vlastním API (Application Programming Interface - prostředí pro vývoj aplikací), Mozilla pro vývoj použije technologie HTML5 a JavaScript.

"Tradiční přístup při zobrazování PDF v prohlížeči spočívá ve využití vlastního kódu nebo Readeru od Adobe. To však z bezpečnostního hlediska není zrovna šťastná volba, neboť hackeři mohou v těchto kódech nalézat chyby, které následně zneužijí." sdělil Gal na svém osobním blogu. Čtečka, která bude v nové verzi prohlížeče na bázi HTML5 a podle Gala neobsahuje kód který by byl nějak náchyilný v případě hackerského útoku.


Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7754 domén 6478 1276

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)