Sociální sítě 9.díl, zajímavosti ohledně využívání Twitteru

« zpět na Sociální sítě

obrazky/face.png

Twitter v novinařině


V minulém díle jsem zmínil, že jednosměrný vztah, jež je možné s nějakým uživatelem Twitteru navázat, dělá z této služby zajímavou platformu například pro novináře.

CNN Breaking news
http://twitter.com/cnnbrk

CNNBrk je krásným příkladem využitelnosti Twitteru. Jde o kanál jež pravidelně postuje tweety jež obsahují heslovitou zprávu, typu: „Zdroje potvrzují, že prezident Obama zaslal zprávu Íránskému vůdci“ a k této zprávě připojí zkrácenou URL, tedy internetovou adresu, celého článku.Další zpravodajské služby

Twitter využívá například i agentura Reuters (http://twitter.com/reuters), která rovněž rozesílá krátké novinkové tweety. Kvůli novinkovým twitter kanálům ale nemusíme do zahraničí. Twitter dnes používá například i ČTK (http://twitter.com/ceskenoviny_cz) a je to minimálně zajímavá alternativa k pravidelnému brouzdání po jejích stránkách. ČTK ale jde ještě o krok dál a nabízí i zpravodajství o událostech týkajících se České republiky v angličtině (http://twitter.com/CTK_news).


Twitter a slavné osobnosti


Jednostranná komunikace vyhovuje nejen novinářům, ale i slavným osobnostem. Mnoho z nich tak používá twitter nejen ke sdílení svých zážitků, ale i jako formu sebe propagace. Existuje dokonce web, jež shromažďuje twitter kanály slavných osobností: http://www.celebritytweet.com/ . Dovíme se zde, že mezi uživatele Twitteru patří například: Bjork, John Cleese, Moby nebo Trent Reznor.Twitter ovšem nepoužívají jen slavné osobnosti ze show byznysu. Tento prostředek neušel ani politikům. Guvernéra Arnolda Schwarzenegra sice můžeme stále ještě považovat za spíše filmovou osobnost, nicméně v rámci své politické kampaně si účet na Twitteru založil i současný americký prezident Barack Obama.

Zajímavá využití Twitteru


V dubnu 2008 byl v Egyptě zatčen student z Berkley za fotografování protivládní demonstrace. Během odvozu na stanici stihl mobilem zaslat tweet: „Arrested“ (zatčen). Jeho následovníci pak kontaktovali Berkley, média a ambasádu. O den později již byl dotyčný na svobodě.

V prosinci roku 2008 pořádal izraelský ministr zahraničí přes Twitter celosvětovou tiskovou konferenci.

V květnu 2009 informoval astronaut Michael Massimino pomocí Twitteru o probíhajících opravách Hubbleova teleskopu. Jde o první použití Twitteru ve vesmíru.

V dalším díle se podíváme jak na Twitter

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7688 domén 6423 1265

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)