WebKamery - I.

« zpět na Webkamery

Co jsou to webkamery a jak je provozovat.

Úvod do webkamer

Dneska mě napadlo napsat svůj první článek, budu se snažit trochu přiblížit web kamerky, přezdívané také webcam(s). Když se řekne webcam, mnoho lidí si představí jakousi věc, kterou viděli v některém hypermarketu nebo obchodu s počítači, já bych to upřesnil, možná se mnou nebudete souhlasit, ale já to beru tak: je to provozovatelů stránek a nejen jich, ale všech, kteří mají přístup k internetu a chtějí něco zveřejnit. Takovíto lidé mají na svých stránkách okno, kde běží tato služba.

Základní charakteristiku rozdělujeme na dvě části: na statické obrázky a takzvaný stream.

Nejprve k té první kategorii. Kamerka snímá v určitém intervalu objekt a obrázek je pak zasílán pomocí ftp na server, kde se zpracuje dále podle skriptu nebo zobrazí jen tak, třeba v samotném okně. Na to je třeba program,ten se dá stáhnou z internetu prakticky zdarma, ovšem žádáme-li lepší funkce, nic není zadarmo, musíme zaplatit.Jen aby neuvedl v omyl, klidně můžeme obrázek vyfotit a pak na server nahrát ručně, ono to má stejný výsledek. Tento způsob je na českém internetu velmi oblíben, protože nepotřebuje velkou propustnost linky, ani trvalé připojení, vždyť obrázek může nahrávat jednou za 24 hodin nebo třeba za týden, ovšem pak je nutné počítat, že to nebude moc zajímavé pro návštěvníky.

Další ze způsobů je právě stream, jde o jakési vysílání proudu dat, čili neustále vysíláme obrázky do sítě, které pak vypadají jako pohybující se, každý z fyziky ví, že video nic jiného není.Je to však velmi náročné na propustnost linky a hlavně, kdyby jste měli FUP, což asi máte" tak moc dlouho vysílat nebudete...I tak však většinou dochází se snižování celkové velikosti různými kompresemi, to má za následek snížení kvality, ale pro základní představu, co se děje před objektivem, to stačí. Na stream ale již potřebujeme určitě, velmi oblíbený program je od Microsoftu Media encoder, který vysílá pro přehrávače Windows Media Player. Mé osobně samotné je tento druh trochu bližší, přeci je to jen pro návštěvníka stránek zajímavější, než neobnovující, nebo velmi málo dynamické obrázky.

Toto je základní rozdělení, existují i samozřejmě jiná rozdělení, ale ty se zase odvíjejí od již zmíněného rozdělení. To by pro úvod do problematiky mohlo stačit, příště napíšu něco o tom, co potřebujeme pro webkamerku.
Autor: Tower

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7688 domén 6423 1265

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)