Změna vzhledu Windows XP pomocí StyleXP

« zpět na Windows - vzhled/sw/úpravy systému

Jednoduchá cesta, jak převléknout Windows

 

Změna vzhledu Windows XP pomocí StyleXP


Také jste byli po příchodu Windows XP nadšeni jejich nádherným modrým vzhledem, ale v současnosti už vám tento vzhled připadá okoukaný a nudný? Já jsem tento problém už měl a začal jsem se tedy zajímat o to, jak by šel vzhled upravit. Až jsem jednou narazil na server http://www.themexp.org. Ten je plný různých motivů, , bootovacích obrazovek, vzhledů přihlašovacích obrazovek a mnoho dalšího. Bylo tam i několik návodů, jak tyto věci do Windows dostat. Ty jsou sice poměrně zvládnutelné, ale později jsem narazil i na další možnost. Tou je program StyleXP, který zvládne všechny tyto akce a ještě něco navrch. V tomto článku budu popisovat verzi StyleXP 3.09.

StyleXP je produktem TGTSoft (http://www.tgtsoft.com/). Program je placený, ale na webu TGT je možné stáhnout zkušební verzi. Instalace probíhá bez problémů i bez restartu. Po instalaci se vás program zeptá, jestli chcete zapnout styl Panther, který připomíná vzhled Mac OS X. V liště vedle hodin se objeví ikona StyleXP, která po dvojkliku otevře hlavní okno programu. Nalevo je menu, které vám pomůže se v programu orientovat. Rozeberu tu jednotlivé části programu.

Options - Tady jsou základní nastavení. Můžete tu zapnout či vypnout služby StyleXP, nastavit vzhed programu, spouštění StyleXP po startu a ještě pár doplňkových věcí.
Explorer Bar ? Toto je zajímavá funkce, která umožňuje měnit vzhled tlačítek v lištách Průzkumníku, Internet Exploreru a dalších základních Windows aplikací.
Themes ? Zde se jedná o možnost aplikace kompletních témat, která obsahují vizuální styly oken, nabídek a dialogů, pozadí a zvuky
Visual Styles ? Jedná se vlastně o součást předchozí možnosti, ovšem zde se mění pouze vizuální styly. Pro příklad ? takovým stylem je například standardní vzhled Windows XP s možnostmi ?modrá?, ?stříbrná? a ?olivově zelená?.
Backgrounds ? Toto je jasná věc. Zde si můžete vybírat obrázek na plochu prakticky stejně jako klasickým způsobem (Plocha ? vlastnosti / Plocha)
Logons ? Toto je velmi pěkná možnost úpravy vzhledu. Dovoluje vám změnit vzhled přihlašovacího dialogu ve Windows XP, což může při dobře zvoleném vzhledu vypadat velmi působivě)
Icons ? Zde můžete buď po jednotlivých ikonách nebo třeba i pomocí speciálního setu vyměnit základní systémové ikony Windows XP. Mimo jiné třeba otravná šipka označující zástupce může vypadat úplně jinak.
Boot Screens ? Bootovací obrazovka. To je první věc, kterou při startu Windows vidíte. Jedná se o logo Windows, pod kterým zběsile pobíhají tři obdélníčky. Pomocí StyleXP je možné změnit i toto logo. V příštím článku popíšu podrobněji tvorbu tohoto loga.
Transparenxy ? Tady si můžete nastavit průhlednost lišty Windows, nabídky Start nebo třeba i všech nabídek všech programů. Někomu tato věc může vadit, ale mně se to zdá být docela zajímavé.
Rotate ? Nabízí možnost vyměňování témat, vizuálních stylů, pozadí a přihlašovacích dialogů. Nic proti, ale aby moje XP vypadaly při každém spuštění jinak...
Cursors- Zde si můžete vyměnit kurzory myši. Ke stejné nabídce se dostanete i přes Ovládací panelyMyšUkazatele.
Screen Savers ? A na konec nám tento program přináší možnost výměny spořiče obrazovky. Opět bych namítnul, že na tuto akci nepotřebuji speciální software, ale na druhou stranu... Proč to tam nedat?

Takže tohle byl program StyleXP. Obsahuje několik více či méně užitečných funkcí, ale celkově bych ho ohodnotil jako velmi pěkný.
Autor: Big Banana

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7745 domén 6473 1272

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)