Co je pod pokličkou?

« zpět na hardware

images-1_3.jpg

Možná to znáte, chcete nainstalovat nějaký program, který má danou minimální konfiguraci pro spuštění a doporučenou aby běžel hladce. Ovšem k čemu Vám to je, když si nejste plně jisti, jaký máte vlastně stroj. Možná se usmějete ale ruku na srdce-víte jaký máte typ operačních pamětí? Nebo jakou máte čipovou sadu? Ne snad, že by i tyto informace byly nutně nutné ke spuštění nějakého programu, ale vědět je není k zahození.

Jak se to dozvíme

Rozebírat počítač a lupou číst nápisy na jednotlivých komponentách asi nebude nejlepší řešení, už vůbec ne pokud máte notebook :-) Ke zjištění naší konfigurace použijeme software k tomu určený a to Everest Home Edition http://www.slunecnice.cz/sw/everest/stahnout/

Po klasické instalaci bez záludností program spustíme a ihned vidíme vše v plné kráse.

Celkovypohled_3

Po levé straně máme k dispozici rozbalovací nabídky, začneme s tou „Počítač“ v její podnabídce zvolíme „Přehled“ a v pravé části již vidíme kompletní výpis všech našich zařízení.

Prehled

Hlavnivypis

Jdeme hlouběji

Pokud rozevřeme nabídku „Základní deska“ můžeme si přečíst podrobné informace o procesoru (CPU), operační paměti, základní desce, čipové sadě, verzi BIOSu… Pokud nám to stále nestačí, rozbalujeme dál… nabídka „Zobrazení“ nám odkrývá nejen informace o grafické kartě a monitoru ale i nastavení zobrazení, které zrovna používáte (Desktop). Možnost „Nosiče dat“ zvolíme, chceme-li se dozvědět vše o pevných discích, optických mechanikách ale i o připojených USB paměťových zařízeních. Položku „Hardware“ vybereme tehdy, jsme-li zvyklí na správce zařízení systému Windows.

Můžeme i testovat

Chceme-li otestovat náš počítač na výkon, můžeme tak učinit v poslední nabídce „Benchmark“ kde máme tři položky, z nichž si vybereme.

Benchmark

Nyní stiskneme tlačítko „Refresch“ a vyčkáme na dokončení testu, během kterého se může stát chvilkově počítač „neovladatelný“ no zkrátka se „zasekne“ což je běžné a je to tím že při testu se PC plně zatíží. Je to pochopitelné, protože jinak bychom neměli objektivní výsledek.

Už víme vše

Jak vidíme, tak můžeme nyní přistupovat díky „Everestu“ k počítači s tím, že o něm víme naprosto všechno.

Nezávazně vyzkoušejte webové stránky zdarma

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7754 domén 6478 1276

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Technická podpora: +420 553 810 250podpora@banan.cz
Technická podpora 800-2100 (SO-NE 900-2100) X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-2100 (víkendy a svátky 900-2100)