Databáze & FTP

MySQL

MySQL je multiplatformní relační databázový systém dostupný pod bezplatnou licencí GPL, který využívá k dotazování jazyka SQL.

Vytvoření nové databáze probíhá skrze administrační rozhraní, kde kliknutím na přidat účet (modrý trojúhelník) se zobrazí okno pro vytvoření nové databáze. Po zadání názvu, hesla a znakové sady bude do 15 minut vytvořen nový účet s databází.

Pro editaci databáze potom slouží phpMyAdmin, ke kterému se můžete přihlásit na adrese phpmyadmin.nazev_domeny (např. phpmyadmin.test1.cz), případně cislo_serveru.banan.cz/phpmyadmin (číslo serveru můžete zjistit najetím kurzoru myši na modrý otazník).

Administrace webhostingu - MySql databáze

Ostatní databáze

SQLite
Pro vytvoření SQLite databáze není zapotřebí tvorba uživatelského účtu, stačí vytvořit textový soubor s požadovaným kódováním a uložit na místo dosažitelné z webu. V případě použití sqlite_open a CREATE příkazu se datový soubor s databází automaticky vytvoří sám na Vámi zadané cestě.

Firebird
Firebird je multiplatformní relační databázový systém pod open source licencí. Nová databáze se vytvoří společně s novým uživatelským účtem kliknutím na nový účet. Po vytvoření nového účtu je správa vytvořené databáze možná pomocí webové aplikace iWebAdmin na adrese http://b14.banan.cz/ibwebadmin/database.php, pro přihlášení zadejte název databáze ve tvaru jmenodatabaze_vasedomena_tld.

PostgreSQL
PostgreSQL je objektově-relační databázový systém primárně vyvíjen pro unixové systémy. Pro práci je zapotřebí vytvořit nový účet. Po vyplnění jména uživatele, hesla a kódování je účet aktivní do 15 minut.

Administrace webhostingu - Ostatní databáze

Externí přístup

Máte-li zaplacen balíček Externí přístup k databázi, pak můžete v této sekci přidávat IP adresy počítačů, ze kterých je povoleno přistupovat k databázi externě.

Administrace webhostingu - externí přístup

Nastavení FTP

V této sekci můžete vytvářet nové FTP účty, mazat, popř. měnit hesla FTP účtů.

V horní části stránky jsou k dispozici přihlašovací údaje. Kliknutím na Uživatelské jméno u konkrétního účtu v seznamu Vašich účtů se v tomto okně zobrazí přihlašovací údaje ke konkrétnímu účtu.

Do replikace DNS záznamů, či pokud ještě nemáte nastaveny jmenné servery na naší společnost (často při čerstvém založení účtu), můžete pro přístup na FTP využívat jako host/server název serveru, na kterém hostuje Vaše prezentace. Tuto informaci získáte najetím ukazatele myši na otazník u host/server.

Změna hesla FTP účtu
Heslo je Vám vždy vygenerováno s novými službami. Obdržíte e-mail s předmětem: "BANAN.CZ - přístupové údaje pro domenové jméno VašeDoména.cz". V tomto emailu je uvedené heslo.

Pokud již heslo nemáte k dispozici, můžete si jej kdykoliv změnit prostřednictvím administrace webhostingových služeb admin.banan.cz - sekce FTP.

Do níže uvedeného okénka napište místo teček nové heslo a klikněte na tlačítko "Edituj". Změna FTP hesla se projeví nejpozději do 15 minut.

Administrace webhostingu - nastavení FTP účtu

Zabezpečení adresáře

Zde si můžete zabezpečit libovolný adresář a ochránit jej heslem a zamezit tím přístup ostatním uživatelům, kteří nemají přístupové údaje.
Nový učet vytvoříte rozkliknutím modré šipky a udáním cesty k adresáři. Zadává se heslo a jméno pro přístup ke složce.

Administrace webhostingu - zabezpečení adresáře

Reset adresáře

Zde si můžete resetovat práva ke složkám a souborům do původní podoby. Tuto funkci využijete například, není-li možné provádět změny na souborech přes FTP.

Administrace webhostingu - reset adresáře

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6623 domén 5548 1075

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800