Nová stránka

Zvolením této položky v menu se objeví šablona pro návrh nové stránky. Tato stránka se dá různě nastavit v menu Editace stránek. Jako první zvolíme titulek stránky. Pokud jej necháte prázdný, stránka nepůjde vytvořit.

Jak takovou stránku vytvořit?

Pokud již máme zvolen titulek stránky, můžeme si vybrat z jednotlivých prvků, které na svou novou stránku chceme přidat. Jak můžeme vidět na obrázku (šablona), vybrat lze anketu, článek, fotogalerii, komentáře a novinky. Těchto prvků zde můžeme mít i více a přidáváme je kliknutím na znak plus v zeleném kolečku níže nebo na odkaz s názvem Kliknutím zde přidáte další obsah.

 Administrace stránek - nová stránka

obr.: šablona

 

Anketa 

Anketu využijete v případě, že chcete získat informace o klientele (jaký mají rádi parfém, jakou cenu by zaplatili za Vaše služby, jak se jim líbí Váš web, apod.). Kliknutím na červený křížek (vpravo) prvek smažete. Pomocí modrých šipek lze prvek pozicovat úplně nahoru, o jeden výše, o jeden níže a úplně dolů.

Vytváření ankety

obr.: anketa

 

Článek

U článků lze přidat nadpis a obsah, pokud tento nadpis nevyplníte, vyplní se podle titulku stránky. V případě, že na prázdném titulku trváte, smažte jej a zvolte znovu Uložit a publikovat, titulek se smaže. Jak takový článek vypadá, můžete vidět na obrázku vpravo. Mějte také na vědomí, že každý článek bude vypadat jinak (barva, font, apod.) při použití různých vzhledů webu. Tento je konkrétně s názvem Terra 2.

 Administrace stránek - článek  

obr: článek                                 

Fotogalerie

Pokud zvolíte fotogalerii, je třeba přidat nějaké fotky. Ty vložíte klinutím na odkaz Přidat fotky. Zobrazí se okno, kde můžete buď přidat fotky z Vašeho počítače (Nahrát soubor) anebo zvolit již nahrané. Pro upload (nahrání) obrázků. Kliknutím na Nahrát soubor a následně na Vybrat soubor zvolíte fotky, jež máte uložené ve Vašem PC. Je zde také možnost přidat fotky z internetu (viz odkaz Přidat fotky z internetu), kde vložíte URL (odkaz na obrázek) do textového pole v okně, které se Vám zobrazí. Pokud nevíte, jak tento odkaz získat, stačí si obrázek najít na internetu a pravým klikem na tento obrázek zvolíte volbu Kopírovat URL obrázku. (Každý prohlížeč může mít název této volby jiný.)

Přidávat fotky můžete hromadně, pokud máte zvolenou jednu fotku, klikneme na odkaz Přidej další soubor pod tlačítkem Vybrat soubor (takto můžete přidat i více souborů najednou).

Kam soubory nahrajete, je pouze na Vás, pokud necháte volbu implicitně zvolenou, obrázky (soubory) se nahrají do hlavní kořenové složky.

Administrace - nová fotogalerie

obr.: fotogalerie

Fotografie - náhled fotogalerie

ob.r¨.: fotogalerie - náhled

Nastavní fotogalerie můžete provést v sekci nastavení, toto je implicitně zvolené nastavení, kde se všem zobrazí tlačítkoIkona pro nastavení2 pro nastavení zobrazování fotek (seřazení, automatické procházení, apod.). Toto tlačítko lze zakázat právě v nastavení -> fotogalerie. 

Fotogalerie - nastavení zobbrazení fotogalerie

obr.: fotogalerie - nastavení

Komentáře 

Komentáře se hodí, pokud chceme znát například k nějakému článku názory lidí. Tento prvek však tím, že ho lze přidat nezávisle na předchozích prvcích, můžeme přidat i k fotogaleriím, kde nám mohou lidé sdělit, zda se jim fotky líbí, či nikoliv.

Komentáře můžeme nastavit pro registrované, či neregistrované na Vašem webu, anebo uzavřít tuto možnost (zobrazí se text Komentování je uzavřeno), případně vypnout. Můžete také zvolit volbu Schvalovat příspěvky ručně, kdy máte například kontrolu nad nechtěnými komentáři. Dále můžete obrátit pořadí zobrazování (jako první bude posledí příspěvek).

Administraci stránek - nastavení komentářů

obr.: komentář - nastavení

Náhled komentářů

 

 obr.: komentář - náhled

 

Novinky jsou popsány v sekci Novinky, zde je rozdíl akorát v tom, že se zobrazí na námi zvolené stránce.

Videonávod:

Zpět

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6614 domén 5541 1073

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800