Photoshop v praxi 46. díl - Ikony - Komentáře

« zpět na Adobe Photoshop

photoshop-linki/kom18.gif

V poslední době vzrůstá zájem o internetové deníčky, neboli blogy. Někteří lidé používají pouze grafiku od poskytovatelů blogů, ale jiní si umějí vytvářet a upravovat grafiku sami. Samotní poskytovatelé blogů se tomuto upravování nebrání a snaží se jej uživatelům, co nejvíce ulehčit. Proto by se vám mohl hodit návod, jak vytvořit ikony pro váš blog.

Ikona komentáře

V dnešním návodu si ukážeme, jak vytvořit ikonu komentářů, kterou můžete použít na váš blog, či stránku.

Otevřete si nový dokument a vytvořte novou vrstvu (Ctrl+Shift+N). Zvolte nástroj Eliptický výběr (M) a udělejte kruh. Pokud budete mít problém udělat pravidelný kruh, tak držte klávesu Shift a Photoshop udělá pravidelný kruh za vás.

Zvolte nástroj Plechovka barvy (G) a vyplňte kruh jakoukoliv barvou. Poté klikněte v paletě vrstev na vrstvu s kruhem, zmáčkněte pravé tlačítko myši a zvolte Volby prolnutí, hodnoty nastavte podle obrázků.

Tímto jsme vytvořili tělo postavičky, která bude představovat komentář, nyní vytvoříme hlavu. Vytvořte novou vrstvu a opět zvolte nástroj Eliptický výběr a vytvořte menší kruh podobně jako je na obrázku a vyplňte ho jakoukoliv barvou, pomocí nástroje Plechovka barvy.

Klikněte pravým tlačítkem myši, v paletě vrstev na vrstvu s menším kruhem a zvolte Volby prolnutí. Hodnoty nastavte opět podle obrázků.

Nyní vytvoříme stín pod hlavičkou. Vytvořte novou vrstvu a zvolte nástroj Eliptický výběr a udělejte elipsu, kterou vyplňte černou barvou.

Zvolte v horním Filtr/ Rozostření/ Gaussovské hodnoty nastavte podle obrázku.

V paletě vrstev přetáhněte vrstvu s černou elipsou pod vrstvu s hlavičkou, aby vám na výsledném obrázku zbylo to, co mě.

Nyní budeme vytvářet bublinu, vytvořte novou vrstvu a zvolte nástroj eliptický výběr, vytvořte elipsu a vyplňte ji světle šedou barvou.

Vytvořte novou vrstvu a zvolte nástroj Pero (P), klikněte na začátek bubliny a druhý bod udělejte kousek od prvního, jakmile kliknete na místo, kde chcete udělat druhý bod, tak nepouštějte levé tlačítko myši a pohněte trochu s myškou, spojnice mezi prvním a druhým bodem by se měla prohnout, prohněte ji do podobného tvaru jako na obrázku.

Poté udělejte třetí bod v místě bubliny a opět prohněte spojnici podle obrázku.

A výsledek. Takové panáčky můžete udělat vedle sebe i dva, pro ikonu, která bude znázorňovat okomentování komentáře.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800