Photoshop v praxi 51. díl - Vánoce - Závěje

« zpět na Adobe Photoshop

photoshop-linki/zav39.jpg

Blíží se Vánoce a lidé si opět vzpomenou na své blízké a budou jim posílat vánoční přání. Buďte originálnější a zkuste si vlastní přání namalovat ve Photoshopu.

Závěje

Otevřete si nový dokument, je jen na vás, jak bude velký. Vyberte nástroj Přechod (G) a nastavte barvy podobně jako na obrázcích.

Vytvořte novou vrstvu (Ctrl+Shift+N) a klikněte na nástroj Pero (P), vytvořte podobný tvar jako na obrázku.

Klikněte pravým tlačítkem myši na vytvořený tvar a zvolte Vytvořit výběr.

Opět vyberte nástroj Přechod a hodnoty nastavte podle obrázků.

Nyní upravíme sněhové závěje, zvolte v horním panelu Filtr/ Šum/ Přidat šum. Hodnoty nastavte opět podle obrázku.

Trochu šum zjemníme, zvolte nástroj Rozmazání (R) a rozmazejte šum z levé strany na pravou stranu.

Jedna závěj je samozřejmě málo, proto zduplikujte vrstvu s první závějí (Ctrl+J) zhruba 4x. Poté si jeden duplikát vyberte a zmáčkněte kombinaci kláves Ctrl+T, vytvoří se transformace. Klikněte na transformaci pravým tlačítkem myši a vyberte Warp, poté můžete závěje různě kroutit a manipulovat s nimi.

Nyní je potřeba dosáhnout realističtějšího efektu a to přidáním barev. Závěje v pozadí by měly být tmavší, než ty v popředí, proto vyberte vrstvu, ve které je nejvzdálenější závěj a klikněte na ní pravým tlačítkem myši a zvolte volby prolnutí. Na každou závěj použijte jiný odstín modré, dokud nedostanete podobný výsledek.

Seskupíme všechny vrstvy se závějemi do jedné, stiskněte klávesu Shift a vyberte všechny vrstvy se závějemi, poté klikněte pravým tlačítkem myši na jednu z vrstev a zvolte Merge layers.

Hvězdy

Vytvořte novou vrstvu přímo nad vrstvou s pozadím, vyplňte ji černou barvou pomocí nástroje Plechovka barvy (G) a v horním menu zvolte Filtr/ Šum/ Přidat šum.

Vrstvu s hvězdnou oblohou nastavte na Závoj. Poté zmáčkněte kombinaci kláves Ctrl+L a hodnoty nastavte podle obrázku.

Stromeček

Stromeček můžete vytvořit několika způsoby, buď si na internetu najdete nějaký štětec, nebo jej nakreslíte. My se pokusíme o druhou možnost. Vytvořte novou vrstvu a zvolte nástroj Eliptický výběr. Udělejte elipsu a poté klikněte na ni pravým tlačítkem myši a vyberte Vytáhnout.

Klikněte na nástroj Přesun (V), vrstvu s bílou elipsou zduplikujte (Ctrl+J) a poté zmáčkněte na klávesnici šipku nahoru. Tento postup zopakujte několikrát, dokud nedostanete podobný výsledek jako na obrázku.

Jakmile budete mít elipsu širší, tak v panelu vrstev označte všechny vrstvy s elipsou, klikněte pravým tlačítkem myši na některou z nich a zvolte Merge layers, tím je sjednotíte. Poté zmáčkněte opět kombinaci kláves Ctrl+J a následně Ctrl+T, tím budete moci transformovat nově vytvořenou vrstvu s elipsou.

Takto zduplikujte a transformujte několik vrstev, dokud nedostanete podobný výsledek jako na obrázku. Poté už stačí přidat na stromeček jen hvězdy. Vytvořte novou vrstvu, zvolte v panelu vrstev Jiný tvar (U) a v horním menu vyberte hvězdu.

Poté všechny vrstvy, které se týkají stromečku, sjednoťte do jedné vrstvy. Klikněte na tuto vrstvu a vyberte volby prolnutí, hodnoty nastavte podle obrázku.

Vytvořte novou vrstvu pod vrstvou se stromečkem a zvolte nástroj Plechovka barvy, tuto vrstvu celou vybarvěte černou barvou. Poté zvolte nástroj Guma (E).

Nyní stačí už dodat nějaké přání. Můžete si i více pohrát a najít si na internetu nějaké štětce hvězd a přidat ještě hvězdy.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6852 domén 5726 1126

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800