Photoshop v praxi 58. díl - Románský dům 1/4

« zpět na Adobe Photoshop

photoshop-linki/1rom15.jpg

Dnes se podíváme na techniky kreslení, na stránkách owebu.cz naleznete spousty článků o kreslení, ale zkusme si něco doopravdy nakreslit. První co si musíte rozmyslet je to, co chcete nakreslit. Třeba si udělat provizorní náčrt na papír. Dále už stačí jen začít kreslit.

Otevřete si nový dokument, velikost zvolte podle toho, na co hotový obrázek budete chtít použít. V panelu nástrojů, klikněte na nástroj Plechovka barvy a vybarvěte pozadí béžovou barvou (ffd6a4).

Vytvořte novou vrstvu (Ctrl+Shift+N) a zvolte nástroj Štětec. Hodnoty štětce nastavte podle obrázku.

Štětec máme nastavený, tak začneme kreslit, nakreslete podobné čáry na obrázku jako já. Každou čáru dělejte v samostatné vrstvě. Pokud nedokážete nakreslit rovnou čáru od ruky, tak zmáčkněte klávesu Shift a kreslete, photoshop vám s rovností čár, pomůže. Některé čáry jsou hrubší, jiné tenčí. Pro hrubší čáry je štětec nastavený tak, jak jsme jej nastavili v předchozím kroku, pro tenčí je velikost štětce 6px.

Právě jsme nakreslili základ sloupu. Pokud máte čáry nepravidelně od sebe, tak jednoduše klikněte na vrstvu, ve které se neposedná čára nachází a v panelu nástrojů zvolte nástroj Přesun (V), pak už stačí s čárou pohybovat šipkami na klávesnici.

Jistě jste si všimli, že když děláme každou čáru do jednotlivé vrstvy, tak máme spousty vrstev a později bude těžké se v nich orientovat. Tak si tento úkol zjednodušíme, v panelu vrstev klikněte na ikonku složky. Vytvoří se nová složka a vy ji pojmenujte třeba náčrt. Klikněte znova na ikonku složky, složku pojmenujte sloup a vložte ji složky náčrt. Takto vytvořte ještě další dvě složky a pojmenujte je levý sloup a pravý sloup, obě tyto složky vložte do složky sloup. Všechny vrstvy, které budou obsahovat čáry pro levý sloup, vložíte do složky levý sloup. Do složky pravý sloup, budeme vkládat vrstvy později. Tento složkový systém opakujte i při tvoření ostatních objektů, budete se snáze orientovat.

Vytvořte novou vrstvu a klikněte na nástroj eliptický výběr. Udělejte podobný výběr jako na obrázku, klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte vytáhnout, hodnoty nastavte podle obrázků.

Ve stejné nabídce, ve které vybrali nástroj eliptický výběr, tak vyberte nástroj obdélníkový výběr a udělejte podobný výběr jako na obrázku a poté zmáčkněte klávesu Del.

Nyní klikněte na nástroj Guma a v jednotlivých vrstvách umažte čáry, které přesahují přes půl kruh.

Podobně nakreslete i pravý sloup.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800