Photoshop v praxi 60. díl - Románský dům 3/4

« zpět na Adobe Photoshop

1-linki-psd/3rom13.jpg

V předchozích dvou návodech jsme se naučili jak zacházet převážně s rovnými čárami. Dnes se podíváme, jak vytvořit i oblé objekty. Zaměříme se tedy na úpravu perspektivy a tvorbu střechy. Tak pojďme do toho.

Otevřete si dokument, do kterého jste kreslili románský dům, pokud jste předešlé dva články neviděli a nechcete tvořit celý obrázek románského domu, ale jen se naučit, jak namalovat oblé věci a doplňky, tak si otevřete nový dokument o libovolné velikosti a vyplňte jej béžovou barvou.

Pokud už máte nakresleno a stalo se vám, že byste potřebovali plátno trochu vyšší, tak si s tím nelamte hlavu. Klikněte na hlavní složku, pod kterou spadají všechny vrstvy a klikněte na nástroj Přesun (V) a posuňte šipkami na klávesnici celý obrázek trochu níže.

Dále klikněte na složky s jednotlivými sloupy a zmáčkněte kombinaci kláves Ctrl+T a sloupy trochu protáhněte a strop posuňte nahoru stejným způsobem, jakým jste posunuli celý obrázek dolů.

Poté vytvořte novou vrstvu (Ctrl+Shift+N) a klikněte v panelu nástrojů na nástroj štětec. Hodnoty pro štětec nastavte podle obrázku.

Některé čáry jsou hrubší, jiné tenčí. Pro hrubší čáry je štětec nastavený tak, jak jsme jej nastavili v předchozím kroku, pro tenčí je velikost štětce 6px. A nakreslete podobné čáry jako na obrázku. Pro vytvoření rovné čáry, držte klávesu Shift a kreslete. Všechny čáry kreslete do jednotlivých vrstev.

Zvolte nástroj Guma a čáry, které protínají sloup, umazejte.

Vytvořte novou vrstvu a klikněte na nástroj Pero. Do této doby jsme si vystačili se štětci, teď se podíváme na Pero. Pokuste se nakreslit podobný tvar jako na obrázku. Pro zaoblení stačí potáhnout body.

Vyberte nástroj štětec a zmenšete pixely, tak na 6px. Zpět klikněte na nástroj pero a klikněte pravým tlačítkem myši na oblouk a vyberte Vytáhnout cestu. Takto vytvořte zbytek tašky, jakmile budete mít vytvořenou tašku, tak označte všechny vrstvy, které obsahují čáry s taškou, a klikněte pravým tlačítkem myši na vrstvy a vyberte Sloučit (Merge layers). Nakreslete jednu tašku a pak kopírujte jen vrstvy (Ctrl+J) a přesuňte, pomocí nástroje Přesun.

Vyberte si nějakou tašku, klikněte na její vrstvu a zmáčkněte Ctrl+T, tašku trochu zmenšete.

Takto udělejte celou střechu.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800