Photoshop v praxi 61. díl - Románský dům 4/4

« zpět na Adobe Photoshop

1-linki-psd/4rom17.jpg

Poslední z kreslících návodů ohledně románského domu. Dům už máme v podstatě celý hotový a chybí už jen dokreslit pár detailů. Proto si dnes ukážeme jak nakreslit detaily, jako jsou například váza a keře. Pokud jste ještě nečetli návody, jak nakreslit románský dům, tak si je přečtěte a postupně se dostanete až k tomuto kroku.

Otevřete si dokument s domem, štětce nechce nastavené tak, jak byly doposud. Vytvořte novou vrstvu (Ctrl+Shift+N) a v panelu nástrojů, vyberte nástroj pero. Pokuste se nakreslit podobný tvar jako na obrázku.

Jestli nevíte, jak čáru ohnout, tak stačí pouze protáhnout bod. Pokud vám nejde nakreslit podobný oblý tvar, tak nakreslete rovnou čáru a klikněte pravým tlačítkem myši v panelu nástrojů na nástroj Pero. V nabídce se vám objevím Přidat kotevní bod. Když vyberte toto pero a kliknete na rovnou čáru, tak se tam vytvoří nový bod, pak stačí pohybovat šipkami na klávesnici s bodem. Takto dejte pár bodů a udělejte oblý tvar. Tento postup se vám může hodit i do budoucna, protože díky němu nakreslíte v podstatě cokoliv.

Klikněte na nástroj štětec a nastavte velikost štětce tak na 4px. Poté vyberte opět na nástroj pero a klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte vytáhnout vrstvu. Takto perem dokreslete i druhou půlku listu. Každou čáru dělejte do samostatné vrstvy. Jestliže budete chtít s některou z čár trochu pohnout, tak zvolte nástroj Přesun (V) a pak už jen stačí mačkat šipky na klávesnici.

Jakmile máte list nakreslený, tak vyberte v panelu vrstev všechny vrstvy, které obsahují čáry od listu, a klikněte pravým tlačítkem myši. Ze zobrazené nabídky vyberte Sjednotit (Merge layers).

Takto nakreslete ještě pár listů, které budou trochu jiného tvaru, zase sjednoťte vrstvy a pak už stačí jen duplikovat lístečky (Ctrl+J) a skládat je do keče pomocí nástroje Přesun.

Pokud budete chtít některé listy zvětšit, nebo různě natočit, tak klikněte na vrstvu s listem a zmáčkněte kombinaci kláves Ctrl+T. Pak už stačí jen natáčet a zmenšovat.

Najděte vrstvu, ve které je spodní čára domu a umažte ji nástrojem guma.

Vytvořte novou vrstvu a nástrojem pero se pokuste nakreslit podobný tvar vázy. Buď oblý tvar nakreslete protáhnutím bodů, nebo přidáním bodů. Poté opět vytáhněte, jako na začátku tohoto článku.

Už jen umažte čáry, které vázu protínají a hotovo.

V této sérií kreslících návodů nešlo ani tak o to, abyste si nakreslili část domu, ale o to, abyste se naučili pracovat se štětcem a perem.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800