Photoshop v praxi 62. díl - Rozbitý text

« zpět na Adobe Photoshop

1-linki-psd/roz20.jpg

Naučte se vytvořit rozbitý text, který bude vypadat jako rozbitý talíř. Takový text se vám může hodit pro originální loga nebo jako doplněk pro vaše stránky.

Nejdříve si otevřete nový dokument o libovolné velikosti. Zvolte nástroj Plechovka barvy a přebarvěte dokument na černou barvu. Poté vytvořte novou vrstvu (Ctrl+Shift+N), zvolte nástroj štětec, který bude tak velký, že překryje téměř celý dokument. Štětec vyberte kulatý a tvrdost přesuňte na 0%, zvolte světle šedou barvu a jednou klikněte na plochu.

Nyní zvolte nástroj text a napište písmeno, které chcete. V panelu vrstev klikněte pravým tlačítkem myši na vrstvu s písmenem a zvolte Rastrovat. Klikněte na nástroj hůlka v panelu nástrojů a označte písmeno, pokud se vám označí místo písmene část obrázku za ním, tak zvolte v horním menu Výběr/ Doplněk. Po tomto kroku v horním menu zvolte opět Výběr/ Změnit/ Zúžit a hodnotu nastavte na 10px.

Vytvořte novou vrstvu a nástroje plechovka barvy vyplňte výběr. Dostanete tak dvě písmena, jedno větší a druhé menší. Klikněte pravým tlačítkem myši na to větší a zvolte Volby prolnutí, hodnoty nastavte podle obrázků.

Nyní vyberte menší písmeno, zvolte volby prolnutí a opět hodnoty nastavte podle obrázků.

Právě teď naše písmeno začneme rozbíjet. Nejdříve označte obě vrstvy s větším i menším písmenem, klikněte na ně pravým tlačítkem myši a dejte sjednotit (Merge layers). Poté zvolte nástroj laso a utvořte od ruky výběr. Na tento výběr klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Vrstva vyjmutím. T původní vrstvy se vyjme vybraná část a vloží se do nové. S touto novou části trochu pohněte pomocí nástroje přesun.

Takto písmeno rozbijte ještě více a podobně udělejte i ostatní písmena.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6852 domén 5726 1126

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800