Photoshop v praxi 64. díl - Vánoční přání 2/2

« zpět na Adobe Photoshop

1-linki-psd/vab37.jpg

V minulém díle Photoshopu v praxi jsme si ukázali, jak vytvořit hlavni rysy Vánočního přání. Vytvořili jsme základ pro pozadí a jednoduchou baňku. Nyní si ukážeme, jak baňku dotvořit, takže ji vytvoříme poutko a stuhu, dále se podíváme jak zdokonalit pozadí vánočního přání. Nakonec přidáme text, kterým svým blízkým popřejete pěkné Vánoce.

Doladění

Zvolte nástroj jiný tvar a v horním menu vyberte hvězdu, nakreslete v jednotlivých vrstvách pár hvězd, které mají různou velikost. Některé nedělejte bílé, ale prostřídejte barvy #EEAFB7, #E74554, #EC666A, #E7757E, #F19AA4.

Pomalu se blížíme k závěru, baňce chybí už jen poutko a stuha. První vytvoříme poutko. Vyberte nástroj obdélníkový výběr, vytvořte novou vrstvu, a poté co uděláte obdélník, tak jej vyplňte bílou barvou. Klikněte pravým tlačítkem myši na vrstvu s obdélníkem a vyberte volby prolnutí.

Vrstvu s obdélníkem přesuňte pod vrstvu s baňkou. Vytvořte novou vrstvu a zvolte nástroj elipsa a vytvořte podobný tvar jako na obrázku. Poté vyberte nástroj pero a klikněte pravým tlačítkem myši na tvar, zvolte vytvořit výběr. Tento výběr vybarvěte bílou barvou, a opět zvolte volby prolnutí a nastavte podle obrázků.

Vytvořte novou vrstvu a nástrojem Čára, vytvořte čáru o šířce 3px. Z této čáry utvořte výběr a vybarvěte jej světle modrou barvou. A baňka je hotová.

Jedna baňka vypadá celkem osamoceně a v pozadí nám zbyla ještě spousta místa, takže původní baňku duplikujte. Pokud jste si již na začátku neroztřídili vrstvy do jednotlivých složek, tak nyní je na to nejvyšší čas. Když se podíváte do palety vrstev, tak v dole naleznete obrázek složky, jakmile na něj kliknete, tak se vytvoří složka. Tuto složku si pojmenujte například baňka 1 a přesuňte do ní všechny vrstvy, které obsahují baňku. Když pak budete chtít původní baňku duplikovat, tak stačí duplikovat tuto složku a nemusíte jednotlivě duplikovat několik vrstev.

Jakmile máte baňku duplikovanou, tak zmáčkněte kombinaci kláves Ctrl+T a baňku jednoduše zvětšete a umístěte ji do rohu.

Přání je téměř hotovo, ještě zvolíme nástroj štětec a vyberte kulatý. Vytvořte novou vrstvu a udělejte pár bílých teček na pozadí. Tento postup párkrát zopakujte, ale vždy změňte velikost teček a jejich barvu. Doporučovala bych používat barvy v odstínu červené, jelikož celé přání je do červena. Jakmile budete mít natečkováno, tak u některých vrstev s tečkami snižte krytí, aby nebyly tak výrazné.

Už stačí přidat jen nápis a je hotovo. Klikněte na nástroj Text a v horním menu si vyberte nějaké pěkné písmo a napište přání. Pokud se vám nelíbí jen bílý text, tak klikněte na vrstvu s textem pravým tlačítkem myši a zvolte volby prolnutí, hodnoty nastavte podle obrázků.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800