Photoshop v praxi 69. díl - mléčná příšera 2/2

« zpět na Adobe Photoshop

1-linki-psd/mil59.jpg

V návodě, který vyšel před pár dny (Mléčná příšera), jsme si ukázali jak nakreslit základní rysy příšery. Vytvořili jsme ji ústa, oči, jazyk a nějaké ty pihy. Dnes si ukážeme, jak přidat příšeře zuby a trochu pěny k puse, aby to byla opravdová mléčná příšera.

Do této fáze jsme dotáhli příšeru v minulém návodě, nyní budeme pokračovat na jejím zdokonalení.

Zuby

Otevřete si dokument, ve kterém máte příšeru a otevřete i obrázek se zuby. Z tohoto obrázku pomocí nástroje pero, vyjměte horní čelist. Jednoduše kolem vrchních zubů udělejte výběr, a to tak, že obkličte zuby nástrojem pero a poté kliknete pravým tlačítkem myši a vyberte ze zobrazené nabídky Vytvořit výběr. Poté v horním menu zvolte Výběr/Doplněk a zmáčkněte klávesu Del.

 Zmáčkněte kombinaci kláves Ctrl+T a přizpůsobte zuby rtům, stejně jako na obrázku. Pokud budete potřebovat zuby trochu více deformovat, tak klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte Warp. Pokud máte problém s pěkným namířením zubů, tak v paletě vrstev snižte krytí tak, abyste viděli zuby, ale také rty. To vám pomůže určit, jak budou zuby zapadat.

Nyní vyberte nástroj guma a umazejte zuby, které přesahují přes rty.

Potřebujeme přizpůsobit barvu zubů ke zbytku obrázku. Zůstaňte ve vrstvě se zuby a v horním menu zvolte Filtr/ Rozostření/ Rozostření povrchu. Hodnoty nastavte podle obrázku.

 V horním menu vyberte Obraz/ Přizpůsobit/ Úrovně.

Opět zvolte Obraz/ Přizpůsobit/ Mapovat přechod.

Nyní vytvořte novou vrstvu (Ctrl+Shift+N) a zvolte nástroj pero, kterým nakreslíte kolem rtů čáru jako na obrázku.

Sem tam se mě někdo zeptá, jak správně pracovat s nástrojem Pero, že jdou nakreslit jen rovné čáry a nelze je libovolně kroutit. Pokud i vy máte tento problém, tak si přečtěte článek: Photoshop v praxi 67. díl – Nástroj pero.

Jakmile máte nakreslenou čáru nástrojem Pero, tak zvolte nástroj Štětec a vyberte kulatý o velikosti 5px, tak klikněte opět na nástroj pero a do obrázku klikněte pravým tlačítkem myši a vyberte vytáhnout.

 

V horním menu zvolte Filtr/ Rozostření/ Gaussovské.

Bublinky

Otevřete obrázek s bublinkami, a nástrojem Guma umazejte pozadí, které bublinky neobsahuje. Poté v horním menu zvolte Obraz/ Přizpůsobení/ Odbarvit a následně v paletě vrstev zvolte Závoj.

 Zmáčkněte kombinaci kláves Ctrl+T a přes Warp umístěte bubliny do úst. Chce si to chvíli pohrát a přebytečné místa bublin vymazat, nebo vložit.

Nakonec stačí přidat pár odlesků a je hotovo.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800