Photoshop v praxi 71. díl - Retuš

« zpět na Adobe Photoshop

1-linki-psd/ret16.jpg

Tento návod se bude věnovat snad jedné z nejoblíbenějších a nejžádanějších úprav ve Photoshopu – retuším. Ukážeme si, jak snadno odstranit nedokonalosti pleti, jak pleť vyhladit a dodat ji přirozenou jednotnou barvu a vzhled.

Odstranění nedokonalostí

Vybrala jsem si fotografii slečny, která má nedokonalou pleť pravděpodobně po akné. Tuto fotografii jsem otevřela ve Photoshopu a začala s úpravami.

V záložce Vrstev vytvořte novou složku (kliknete na ikonku složky v dolní paletě vrstev) a poté klikněte zpět na původní obrázek a zmáčkněte kombinaci kláves Ctrl+J, tím obrázek duplikujete. Tento duplikovaný obrázek přesuňte do složky, takto budete mít všechny úpravy ve složce, a když se budete chtít podívat na celkovou změnu, tak složku jedním klikem skryjete a uvidíte originální obrázek.

Nyní se podíváme na samotnou retuš. Zvolte nástroj razítko, kterému v horním menu snížíte krytí tak na 80% (libovolně měňte, podle potřeby), podržte klávesu levou klávesu Alt a klikněte na místo, které retuš nepotřebuje. Toto místo se uloží jakoby do razítka a vy s ním nadále můžete pracovat. Takže jej budeme kopírovat na místa, která retuš potřebují. Takto vyretušujte celou tvář.

Místo, které retuš nepotřebuje

Vyretušované znamínko

Pokud vám přijde, že kopírované části jsou moc vidět, nebo že nezapadají do barevného odstínu daného kusu pleti, tak snižte ještě krytí a trochu i hustotu. Dokud vám nezbude hladký obličej.

 Pamatujte si jednu základní věc, a to, že méně je někdy více. Pokud retušujete fotky, tak se snažte, aby osoba na fotografii byla poznat. Takže pokud jste to s razítkem trochu přehnali, tak s tím nemějte těžkou hlavu. Klikněte na úplně první vrstvu, ve které je obrázek neupravený, duplikujte jej a přesuňte do složky pod upravenou fotografii. Poté zvolte nástroj Guma, krytí nastavte tak pod 50% a trochu umazejte z upravené vrstvy, aby pronikla jemně původní vrstva.

Fotografie nyní vypadá přirozeněji, pokud chcete odstranit znamínka, tak je odstraňte i v negumované vrstvě.

Obličej je vyhlazený a vypadá přirozeně. Nyní se podíváme na úpravu a zvýraznění očí. Zvolte nástroj Zesvětlení a trochu zesvětlete bělmo.

Zvolte nástroj Eliptický výběr a vyberte duhovku, poté klikněte v horním menu na Vrstva/ Nová vrstva úprav, Odstín a sytost. Snažte se hodnoty nastavovat tak, aby se výrazně nezměnila barva očí.

Jemná retuš je v podstatě hotová. Pokud chcete ještě zvýraznit oči, tak vytvořte novou vrstvu (Ctrl+Shift+N) a zvolte bílý štětec, kterým uděláte malé jemné čárky do duhovky, to samé, pak udělejte i s bílým štětcem.

Ret17

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800