Photoshop v praxi 72. díl - Kapalinové písmo

« zpět na Adobe Photoshop

1-linki-psd/kap23.jpg

V dnešním návodu si ukážeme, jak vytvořit písmo, které se podobá kapalině. Na internetu naleznete spousty návodů, které popisují vytvoření písma z kapaliny, ale většina z nich je poměrně složitá a málokdy dosáhnete stejného výsledku, jako autor daného návodu. Tento návod je jednoduchý a snadný.

Otevřete nový dokument o libovolné velikosti, a klikněte na nástroj Text (T), je zcela na vás jaký styl písma si vyberete a napište libovolné slovo, které bude mít šedou barvu (například #666666). Jakmile napíšete slovo, tak v panelu vrstev klikněte pravým tlačítkem myši na vrstvu se slovem a zvolte Rastrovat (Rasterize type)

Pokud se vám žádné písmo nezamlouvá, nebo vám všechno přijde příliš ostré a pravidelné pro kapalinový text, tak vytvořte novou vrstvu (Ctrl+Shift+N) a zvolte nástroj štětec a z horní nabídky vyberte kulatý štětec o velikosti, jaké chcete. Jelikož slovo budete psát od ruky, tak nebude zcela pravidelné a slovo dostane ve výsledné fázi větší efekt kapaliny.

Kolem textu můžete štětcem udělat i pár teček.

Nyní otevřete paletu Kanálů (Chanels) a na modrý kanál klikněte pravým tlačítkem myši a zvolte duplikovat. Poté v horním menu vyberte Obraz (Image)/ Přizpůsobení (Adjustments)/ Invertovat (Invert).

V horním menu vyberte Filtr (Filter)/ Rozostření (Blur)/ Gaussovské (Gaussian Blur) a hodnoty nastavte podle obrázku.

Vraťte se ke Kanálům a zapněte všechny zbývající vrstvy, jen duplikát modré vypněte. Klikněte na RBG kanál, aby jste se ujistili, že je zapnutý, pokud bude, tak zmodrá stejně jako kanály pod ním.

V horním menu zvolte Filtr (Filter)/  Vykreslení (Render)/ Světelné efekty (Lighting Effects) a hodnoty nastavte podle obrázku.

Nyní duplikujte vrstvu s textem (Ctrl+J) a v horním menu zvolte Filtr (Filter)/ Skica (Sketch)/ Chrom (Chrome) a hodnoty opět nastavte podle obrázku.

 V panelu vrstev klikněte pravým tlačítkem myši na vrstvu s písmem a zvolte Volby prolnutí, hodnoty nastavte podle obrázku. Šedá barva je opět odstín # 666666.

V horním menu zvolte Obraz (Picture)/ Přizpůsobení (Adjustments)/ Úrovně (Levels), hodnoty nastavte podle obrázku. Poté v té samé nabídce zvolte Křivky (Curves) a hodnoty opět nastavte podle obrázku.

Klikněte na vrstvu pozadí a nástroje Plechovka barvy jej přebarvěte na černo a hotovo. Pokud chcete, můžete si přidat lepší, než černé pozadí.

 

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800