Android: Aplikace nejen pro studenty

« zpět na Android

android/android-w2.png

A+ Timetable

Určitě nejeden student tuto aplikaci rád využije, jedná se totiž o rozvrh hodin. Tato aplikace má dvě zobrazení a to ve formě seznamu pro jednotlivý den a druhé zobrazení je pomocí tabulky, kde se dají jednotlivé předměty obarvit pomocí libovolné kombinace barev RGB. (obě zobrazení znázorňují obrázky).  Tabulkové zobrazení nabízí export do formátu jpg a seznamové zobrazení uložení v interním formátu aplikace. Pro každý předmět se vyplní název předmětu, učitel, místo konání a časové rozpětí. V nastavení si můžeme klasický týden studia pondělí - pátek prodloužit na celý kalendářní týden. Další možností je nastavení tzv. Dvoutýdenního cyklu, který nám umožňuje měnit mezi rozvrhem v lichém a sudém týdnu. Bohužel přepínání mezi jednotlivými týdny se neděje automaticky, ale musíme ho přepnout manuálně v nastavení na aktuální týden. Samozřejmostí je widget (aplikace zobrazující se na ploše), který obsahuje aktuálně probíhající a následující předmět, včetně časového rozpětí a místnosti. Aplikace je kompletně v českém jazyce.

Periodic Table

Nyní si představíme aplikaci pro chemiky, kteří chtějí mít informace o jednotlivých prvcích peridické tabulky stále při ruce. Při spuštění aplikace se nám zobrazí menu, které nabízí tři možnosti: Výuka (Learn), Vyhledávání (Lookup) a Kvíz (Quiz). Ve výukové části procházíme mezi jednotlivými prvky po listech, kde jsou všechny informace přehledně uspořádány do jednotlivých kategorií (základní, vlastnosti atomu, termodynamické, nukleární,...). Názvy prvků jsou uváděny v angličtině a jejich výslovnost se dá přehrát kliknutím na ikonku reproduktoru, která se nachází pod názvem. Co mi však chybí, je latinský název prvku, jelikož podle tohoto názvu se odvozují značky prvků. Přejdeme-li do druhé části aplikace Vyhledávání, zobrazí se nám tři záložky. Na té první je zobrazena periodická tabulka jak ji známe z učebnic chemie. Z té si vybereme prvek, který je naším objektem zájmu a zobrazí se nám informace o prvku. Na druhé resp. třetí záložce je vyhledávání pomocí slova nebo abecedně seřazeného rejstříku. Poslední částí aplikace je kvíz, kde si můžeme vyzkoušet své znalosti. Podle volby testu musíte správně určit název, značku nebo atomové číslo prvku. Tato aplikace je v anglickém jazyce, přesto považuji tuto aplikaci za velmi dobrého pomocníka.

Super Ruler

Občas potřebujeme něco změřit, ale nemáme čím. Tato aplikace nám do jisté míry umožní změřit náš objekt. Aplikace obsahuje tři typy měřidel. Dvě lineární pravítka, jedno je umístěno na delší straně obrazovky a druhé je diagonální. Třetím typem měřidla je úhloměr. Není to žádné úchvatné měření, ale pokud někdo nemá odhad pro velikost, tato aplikace mu pro orientační zjištění velikosti postačí.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6745 domén 5650 1095

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800