Android: Dálkové ovládání PC pomocí mobilního telefonu

« zpět na Android

android/android-w2.png

Každý z nás určitě zažil situaci, kdy jsme například leželi v posteli a na našem počítači běžel film. Někdy jsme chtěli zesílit resp. zeslabit zvuk nebo pozastavit či úplně vypnout film. Kvůli všem těmto činnostem jsme museli opustit svoji polohu, vstát k počítači a provést některý z úkonů. Toto však nemusíte absolvovat, pokud budete vlastnit mobilní telefon s operačním systémem Android. Během několika málo minut proměníme svůj mobilní telefon na dálkové ovládání svého počítače. Nyní si popíšeme jak postupovat při instalaci softwaru do obou zařízení.

Instalace

Nejprve si v mobilním telefonu pomocí Marketu stáhneme aplikaci Gmote 2.0, která se následně sama nainstaluje. Popřípadě aplikaci můžeme stáhnout z webových stránek aplikace http://www.gmote.org a nainstalovat do telefonu ručně.

Druhým krokem je instalace softwaru do PC. Aplikace pro počítač je odlišná než pro mobilní telefon. Opět ji stáhneme z domovské webové stránky aplikace http://www.gmote.org. Podporovány jsou operační systémy Windows XP/ Vista, Mac OS X a Linux. Poté co aplikaci nainstalujeme ji spustíme (objeví se ikonka v oznamovací oblasti hlavního panelu).

Když máme aplikace nainstalované v obou zařízeních, spustíme aplikaci v mobilním telefonu. Nejprve potvrdíme, že máme aplikaci nainstalovanou i v PC a poté zvolíme server (jedná se o port 8889). Po vybraní serveru se nám zobrazí obrazovka s ovládacími prvky.

Klikneme-li na jakýkoliv ovládací prvek, zobrazí se nám okénko s výzvou pro zadání hesla. Heslo musíme nejprve zvolit v aplikaci PC tak, že v oznamovací oblasti klikneme pravým tlačítkem myši na ikonu Gmote a vybereme možnost Settings/ Change password (zde si zvolíme libovolné heslo a v druhé kolonce ho zopakujeme). Poté toto zvolené heslo zadáme do kolonky v mobilním telefonu a potvrdíme. Tímto je propojen mobilní telefon s počítačem.

Ovládání

Budeme-li si chtít například prohlédnout fotky, pustit hudbu či video, musíme použít tlačítko Browse (v levém horním rohu), kde se nám zobrazí obsah disku našeho PC. Můžete spustit takřka cokoliv vás napadne. Nalistujeme si požadovanou položku a tu pak spustíme. Hudbu a video ovládáme pomocí ovládacích prvků na obrazovce. Druhou možností jak ovládat svůj počítač je pomocí Touchpadu. Aby se obrazovka mobilního telefonu chovala jako Touchpad, musíme ji do tohoto režimu přepnout z menu aplikace. V levém horním rohu je ikona klávesnice. Tu když aktivujeme, zobrazí se nám klávesnice a můžeme tak psát například v textovém editoru.

Když bych měl zhodnotit tuto aplikaci, tak mohu říci, že aplikace mě mile překvapila a jsem s ní spokojen. Nicméně aplikace by si zasloužila další funkční rozšíření do budoucna. Mohlo by se například jednat o synchronizaci multimediálních softwarů v PC, nebo zobrazení plochy v mobilním telefonu.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6745 domén 5650 1095

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800