iOS 5, Mac OS X Lion, iCloud - novinky od Apple

« zpět na Apple

apple.jpg

Steve Jobs na konferenci WWDC 2011, na které se tradičně prezentují  ty největší novinky od Apple, představil dvě nové verze operačních systémů. Za prvé se jedná o novou verzi  operačního systému iOS, který má přijít na podzim tohoto roku a je určený pro iPad, iPhone 4, iPhone 3GS a iPod Touch. Za druhé pak nový operační systém pro stolní počítače, který nese označení Lion.

Zcela novou záležitostí je potom iCloud – služba, která spravuje a synchronizuje uživatelovy kontakty, drobné aplikace, maily, knihy, data z kalendáře, ale i hudbu stáhnutou přes iTunes. iCloud zastřešuje všechny produkty od Apple, tzn. že synchronizace dat je možná mezi jakýmikoliv dvěma zařízeními. Služba samotná  je bezplatná, platí se pouze za případné zpoplatněné aplikace, hudbu, atd.

Mac-os-x-10-7-lion-preview

iOS 5 přinese údajně přes 200 změn. K těm největším patří integrovaný Twitter, Safari Reader, jež umožní zpětné prohlížení webových stránek v offline režimu a nově podporuje i záložky, dále vylepšené funkce fotoaparátu, jako je lepší práce s fotkami, přibyde odstranění efektu červených očí, různé typy ořezu, filtry, apod. Změn se dočkala i práce s mailem, nově je možné formátovat text, vlkádat obrázky přímo do mailu a přetahovat prstem webové adresy. Novinkou je také služba iMessage, která umožní posílání šifrovaných vzkazů pouze mezi uživateli Apple zařízení. Takto bude možné posílat i fotky či videa.

Velkou spoustu novinek a vylepšení přinese i operační systém OS X Lion. Mezi ty hlavní patří zejména funkce Resume, která těsně před ukončením aplikace ukládá její obsah, takže po znovuotevření je možné ihned pokračovat v práci. Tato funkce se vztahuje na textové soubory, webové stránky a všemožné další typy různých dokumentů a je funkční i po restartu zařízení. Další novinkou je tzv. Mission Control. Tato aplikace přehledně zobrazí všechny spuštěné aplikace a gadgety a umožní mezi nimi rychle přepínat, popř. měnit plochy.

Mission-control

OS X Lion bude distrubuován pouze elektronicky a to prostřednictvím Mac App Store. Zabíra přibližne 4 GB a cena je stanovena na 30$. Výhodou také je, že není limitován maximální počet souběžných instalací, takže pro všechny vaše Mac počítače vám stačí zaplatit za systém pouze jednou.

Zdroje:

iphonemania.mobilmania.cz

www.zive.cz

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7405 domén 6187 1218

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700