Chrome „zeštíhlí“

« zpět na GOOGLE

chrome_3.jpg

Google zveřejnil plán na změnu vzhledu svého, již jednoduchého prohlížeče. Změna půjde cestou ještě většího prostoru, který vidíte, tudíž není zakryt ovládacími prvky. Podle ConceivablyTech půjde hlavně o odstranění vyhledávací lišty (zároveň adresní). Asi Vás napadá otázka, jak budete surfovat? Pojďme se na to podívat.

Lištu pryč

Nejde samozřejmě o úplné odebrání tohoto prvku, jde o to, že lišta bude buďto zobrazena jen po najetí do vrchní části obrazovky, nebo bude na jakém si sidebaru společně s ostatními ovládacími prvky. Což už shledávám stejně omezujícím jako když je lišta tam kde teď je :-) Další inovací je verze pro dotykové ovládání.

Panely

Kromě těchto vizuálních změn se plánuje zavedení účtů přímo v prohlížeči. Pokud máte více účtů Googlu, nebudete se muset odhlašovat a zase přihlašovat ale jen se přepnete do nového panelu. Vše bude spojeno s novou funkcí profilů přímo v prohlížeči, které budou zaheslovány a tím pádem budou chráněné i Vaše účty na Googlu. Je pravdou, že tyto funkce, které „odstraní“ nutnost zadávání hesla na dvou stránkách s tím, že zadáte jedno hlavní, mi přijde „kontraproduktivní“ :-) Užitečnější spíše bude to, že podle toho na kterém budete přihlášeni účtu (ten v prohlížeči) tak Vám budou dostupné dané informace pro automatické vyplňování.

Stihli

Závěr

Řekl bych, že Chrome, bude nejpoužívanějším prohlížečem, protože jde moderní cestou jednoduchosti. Lidé potřebují surfovat a ne se přehrabovat horou funkcí, kterým ani nerozumí natož, aby je používaly. Ovšem někdy je snaha o zjednodušení pouze přemístěním jedné věci na jiné místo, to ovšem nic nezjednodušuje :-)

Také snaha o větší „vizuální prostor“ je velmi chvályhodná, rozdíl byť v jednom centimetru je vždy opticky velkým rozdílem a činí to celý „zážitek“ ze surfování zase o trošku lepším. Pokud se cokoliv zjednoduší, je to jistě plus. Protože v jednoduchosti je krása, respektive co tam není, se nepokazí :-)

Zdroj: Techspot.com, conceivablytech.com

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6852 domén 5726 1126

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800