Chrome „zeštíhlí“

« zpět na GOOGLE

chrome_3.jpg

Google zveřejnil plán na změnu vzhledu svého, již jednoduchého prohlížeče. Změna půjde cestou ještě většího prostoru, který vidíte, tudíž není zakryt ovládacími prvky. Podle ConceivablyTech půjde hlavně o odstranění vyhledávací lišty (zároveň adresní). Asi Vás napadá otázka, jak budete surfovat? Pojďme se na to podívat.

Lištu pryč

Nejde samozřejmě o úplné odebrání tohoto prvku, jde o to, že lišta bude buďto zobrazena jen po najetí do vrchní části obrazovky, nebo bude na jakém si sidebaru společně s ostatními ovládacími prvky. Což už shledávám stejně omezujícím jako když je lišta tam kde teď je :-) Další inovací je verze pro dotykové ovládání.

Panely

Kromě těchto vizuálních změn se plánuje zavedení účtů přímo v prohlížeči. Pokud máte více účtů Googlu, nebudete se muset odhlašovat a zase přihlašovat ale jen se přepnete do nového panelu. Vše bude spojeno s novou funkcí profilů přímo v prohlížeči, které budou zaheslovány a tím pádem budou chráněné i Vaše účty na Googlu. Je pravdou, že tyto funkce, které „odstraní“ nutnost zadávání hesla na dvou stránkách s tím, že zadáte jedno hlavní, mi přijde „kontraproduktivní“ :-) Užitečnější spíše bude to, že podle toho na kterém budete přihlášeni účtu (ten v prohlížeči) tak Vám budou dostupné dané informace pro automatické vyplňování.

Stihli

Závěr

Řekl bych, že Chrome, bude nejpoužívanějším prohlížečem, protože jde moderní cestou jednoduchosti. Lidé potřebují surfovat a ne se přehrabovat horou funkcí, kterým ani nerozumí natož, aby je používaly. Ovšem někdy je snaha o zjednodušení pouze přemístěním jedné věci na jiné místo, to ovšem nic nezjednodušuje :-)

Také snaha o větší „vizuální prostor“ je velmi chvályhodná, rozdíl byť v jednom centimetru je vždy opticky velkým rozdílem a činí to celý „zážitek“ ze surfování zase o trošku lepším. Pokud se cokoliv zjednoduší, je to jistě plus. Protože v jednoduchosti je krása, respektive co tam není, se nepokazí :-)

Zdroj: Techspot.com, conceivablytech.com

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Tomáš Lacina

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7405 domén 6187 1218

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Tomáš Lacina
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700