Chromovaná osmička

« zpět na GOOGLE

chrome_2.jpg

Poměrně mladý prohlížeč Google Chrome dospěl do již osmé verze. Podíl tohoto browseru stále roste a není divu. Je rychlý, stabilní a oproti svým konkurentům celkově „lehký“.

Co je nového

Nejprve se podívejme na to, co bylo opraveno. Především 13 bezpečnostních trhlin, dále pak 800 chyb, což je úctyhodné číslo. Zde se však musíme pozastavit a uvědomit si, jestli je to vlastně úspěch opravovat 800 chyb :-) Ať tak či onak, je dobře, že už jsou opraveny.

Pojďme se ale podívat na novinky. Dá se říci, že jsou dvě zásadní - vestavěný Flash player a rovněž vestavěný PDF prohlížeč. Druhý zmiňovaný je opravdu přínos. Rychlost otvírání dokumentů je bezkonkurenční, stejně tak listování v nich. Je zajímavé, že to už nenapadlo tvůrce jiných prohlížečů dříve. Do této doby jsme byly, nuceni pro kvalitní surfování používat doplňky a nástavby prohlížečů. Je dobře, že se to očividně pomalu chýlí ke konci.

Pdf_2

Další novinkou je podpora pro budoucí Google Chrome Web Store s podporou Flash a HTML5. Co to vlastně je onen Chrome Web Store? Tady je popis přímo od Googlu: „Chrome Web Store se otevírá v tomto roce. Uživatelé budou moci objevit celou řadu úžasných webových aplikací, zatímco vývojáři budou moci oslovit miliony nových uživatelů.“ Nechme se tedy překvapit, o čem to vlastně bude :-)

Google_6

Závěr

Celkově vzato si myslím, že se nikomu nepovedl na poli prohlížečů tak rychlý úspěch jako Google Chrome. Je to jistě zasloužené, protože Google v tomto jde ve zcela nové koncepci softwaru, který je natolik odlehčený, na kolik to uživatele v ničem neomezuje a zároveň obsahuje funkce, které ostatní nemají. Vývojáři by si prostě měli uvědomit, že uživatel chce rychlý start aplikace a následně její rychlý a bezproblémový chod. Nikoliv funkce, které nikdy nevyužijí. Tato osmá verze sice nepřináší tolik změn, ale z výše jmenovanými integracemi zabaluje tento browser do finální podoby. Nemusíme se však bát, že by se vývoj nějak pozastavil-naopak, Google slibuje vydání nové verze každých 6 týdnů.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7144 domén 5976 1168

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 553 810 250 (PO-PÁ 8:00-16:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 553 810 250
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600