Chromovaný prohlížeč v nové verzi

« zpět na GOOGLE

hlavni_3.jpg

Google vydal novou, již šestou verzi svého prohlížeče „Chrome“. Kromě čísla šest je tu ještě číslo dva-Google Chrome slaví dvouletou existenci. Co se změnilo? Co přináší nového? Pojďme se na to podívat.

Co je nového

Nejprve se podívejme na funkcionalistické změny. PDF jakožto formát elektronických knih známe všichni. K jeho prohlížení většina používá Adobe Reader nebo jeho alternativu. Od teď pokud budete potřebovat zobrazit nějaký dokument přímo v prohlížeči, nebudete muset mít tento software třetích stran nainstalován. Chrome, zvládne dokument zobrazit sám. Toto myslím, je velký přínos. Dále je tu změna viditelná na první pohled-v řádku adresy se již nezobrazuje „http://“ který stejně už v dnešní době nikdo nevnímá a 99% adres se nám otevře i bez tohoto stále se opakujícího začátku. Pokud si zkopírujete jakoukoliv adresu a vložíte ji do řádku adresy „Chromu“, pak tento začátek automaticky smaže.

Http

Dále je v nové verzi několik technických změn jako podpora nových technologií jako prvky HTML5 apod. Pro uživatele toto však není na první ani druhý pohled patrné :-) Mnohem patrnější je zrychlení prohlížeče ať už při jeho startu nebo při načítání stránek. Některé zdroje uvádějí až 15ti procentní nárůst rychlosti.

Jaký je vzhled?

Co se vzhledu týče, jistě si všimneme, že z plochých tlačítek se stali skutečná „zaoblená“ tlačítka. Zde je potřeba připomenout, že vzhled „Chromu“ si můžete velmi lehce měnit způsobem zobrazeným na obrázku níže. To však není novinkou této verze.

Navod

Nezbývá než novému „Chromu“ popřát mnoho úspěchů a také vše nejlepší k jeho druhým narozeninám :-) Já osobně tento prohlížeč používám a myslím si, že co do rychlosti a celkové systémové nenáročnosti se mu nedá nic vytknout.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800