Google stále v „útoku“

« zpět na GOOGLE

google_3.jpg

Internetový gigant Google se stále tlačí dopředu, a pomalu zasahuje do každého odvětví počítačového průmyslu. Už to dávno není jen vyhledávač… Ten kdo by si myslel že „kybernetický svět“ patří Microsoftu a Applu, a že to tak bude napořád, by se mýlil…

On-line operační systém

Už dávno je tomu, co Google oznámil, že plánuje vydat svůj operační systém, který bude vlastně taková jedna velká webová aplikace… Systém se má údajně skládat jen z jakého si Linuxového jádra, který na sebe při bootování „nabalí“ různé on-line aplikace a bude tak pro uživatele plně použitelný i bez velkého nároku na jeho datová úložiště a hlavně by tím prakticky odpadla nutnost všemožných instalací. Tato myšlenka je jistě velmi inovativní ale nelze předpokládat, že se k němu budou uživatelé hned hrnout. Úspěch prohlížeče Chrome je sice zcela patrný ovšem prohlížeč a operační systém jsou úplně odlišné vody.

Chromeos

Výzkum slibuje hodně

Dle údajného výzkumu, který si nechal Google zpracovat, by se dalo 60% podnikových počítačů, které dosud běží na platformě Windows nahradit jejich novým OS. Ovšem něco jiného je průzkum a něco jiného praktická realita, která se dá odhadnout velmi jasně - drtivá většina podnikových infrastruktur nepřejde na systém, který ukládá například data na on-line úložiště neznámého charakteru a nebude používat neznámou technologii bez patřičné podpory. Pokrok sice nikdo nezastaví, ale vize firemních sítí postavených na Chrome OS je přeci jen trošku hudbou daleké budoucnosti s nejistou existencí.

Chrome

Kdy se ho dočkáme

Vše výše uvedené je ještě zajímavější když si uvědomíme, že Chrome OS ještě nespatřil světlo světa. Některé zdroje mluví o jaké si „start verzi“ již v prosinci a jiní zase předvídají první půli příštího roku. Nechme se překvapit tímto revolučním nápadem a přejme mu, aby se to co mu předpověděl průzkum, alespoň z poloviny vyplnilo.

Zdroj: Techspot.com

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6684 domén 5601 1083

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800