Internetové statistiky

« zpět na INTERNET

uvodni_4.jpg

Určitě znáte každodenní situaci, kdy zadáváte do internetového vyhledávače nějaký pojem či dotaz. Stejně tak známá je všem skutečnost, při které píší nějakou z mnoha webových adres. Mnohdy si ale neuvědomíme, že přesně tu stejnou věc hledá spousta dalších počítačových uživatelů. A ač už sice nějakou chvíli máme nový rok, pojďme si připomenout trochu statistik z toho minulého. V dnešním článku si zhodnotíme nejnavštěvovanější weby ze světového hlediska a samozřejmě i nejvyhledávanější dotazy. Nakonec rozhodně nebude špatné trochu pohlédnout na rok 2011 a případné budoucí změny v těchto statistikách.

Nejnavštěvovanější webové stránky

Podle celosvětové statistické informační společnosti Alexa je vcelku jednoduché sestavit žebříček. Nenajdeme v něm ovšem nic příliš překvapivého. První místo obsadil web společnosti Google a v současné době stále vede. Z 33% ho navštěvují uživatelé z USA a zajímavostí je určitě i to, že jeden uživatel na této stránce stráví přibližně třináct minut.
    Naprosto předvídatelné je, že se hned na druhém místě objevuje sociální síť Facebook. Statistiky Googlu dokonce uvádějí, že Facebook obsazuje místo první, proto jsou tyto informace považovány za sporné.
 
1. Google
2. Facebook
3. Youtube
4. Yahoo
5. Live
6. Baidu
7. Wikipedia
(Žebříček prvních sedmi nejnavštěvovanějších webů světa, zdroj www.alexa.com)

Nejvyhledávanější pojmy

K nalezení nejvíce oblíbených slov zadaných do vyhledávače Google stačí velmi málo, neboť web  obsahuje i samotný projekt Google Zeitgeist. Jedná se o jeden velký statistický systém, který neustále aktualizuje množství vyhledávaných dotazů. Můžeme z něj zjistit, že v celém světě lidé nejvíce hledali informace o teenegerovském zpěvákovi Justinu Bieberovi. Z osobností se na druhém místě usadila Katy Perry a z událostí jednoznačně vede zemětřesení na Haiti. Nejvíce v poslední době klesá kvantita dotazů ohledně filmu New Moon a zpěváku Michaelu Jacksonovi. Na závěr uvádím žebříček údajů, které se týkají pouze území České republiky.

1. praha
2. facebook
3. mp3
4. tv
5. youtube
6. hry
7. nokia


(Zdroj: Google,  Zeitgeist)

Závěrem

Vyhlídky v novém roce jsou samozřejmě nepředpověditelné a nejasné, ale pokud se trochu zamyslíme, lze ze současných údajů vyvodit několik hypotéz. Dá se například předpokládat, že popularita sociální sítě Facebook stoupne a tudíž je pravděpodobné, že v návštěvnosti předčí konkurenční Google. Další změny v žebříčku navštěvovaných webů ale příliš neočekáváme a zadávané dotazy se jistě budou měnit s přílivem událostí roku 2011.

Zdroje: Google.cz, Alexa.com

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6529 domén 5469 1060

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800