Microsoft, Google, Apple a ostatní jsou zlí

« zpět na INTERNET

firefox-plugin.jpg

Tak tento výrok zazněl od ředitele komunitního rozvoje společnosti Mozilla na adresu výše jmenovaných i jim podobných. Důvodem je fakt, že tyto společnosti bez jakéhokoliv svolení Mozilly přidávají do jejího prohlížeče své pluginy.

Podívejme se na to blíže

Přidávání těchto doplňků probíhá automaticky při instalaci softwaru té které společnosti. Tak například když instalujete Google Earth nainstaluje se Vám plugin „Google Update“, instalací Microsoft Office získáte doplněk „ Windows Live Photo Gallery a Office Live Plug-In“ a konečně společně s produktem Apple iTunes jste obohaceni o „iTunes Application Detector plug-in“. Tento výčet je samozřejmě velmi minimalistický, vezmeme-li v potaz, že s instalací dle mého asi tak každého 10tého programu Vás autor obdaruje nějakým tím pluginem a nejlépe lištou. Tyto lišty když máte 2-3 nebo více, tak už vidíte ze zobrazené stránky pouze půlku :-) Nemluvím o tom, že si někdo dovolí Vám změnit domovskou stránku či defaultní vyhledávač… Toto chování nás zřejmě zaráží jen u programátorů jednotlivců, avšak u velkých společností to nějak „nevnímáme“. Jde asi o to, že když si někdo koupí sadu Office za cca 3000Kč je rád že „za ty peníze dostal bonus zdarma“. To jestli mu to k něčemu je, nebo se jen jedná o jakou si „reklamu v ceně“ už nikdo neřeší.

AppleGoogle_5Microsoft_3

Co vadí Mozille nejvíce

Výše zmiňovanému pánovy se jménem Asa Dotzler nejvíce vadí, že toto bezohledné a nevyžádané „vylepšování“ produktu Firefox přidělává Mozille práci. „Chceme se věnovat důležitějším otázkám týkajících se funkčnosti, než řešit problémy vzniklé kvůli jejich zlému chování“. Tak toto jsou jeho slova. Nemůžeme se divit - ono vytvářet něco, když Vám lidé vytvářejí rádoby „zlepšováčky“, které způsobují nestabilitu programu, jistě nepotěší. Ovšem čekat, že se to jen tak změní, nemůžeme.

Mozilla

Když už by se Mozille povedlo odradit velké společnosti, kterým leckterá slova mohou ubrat na popularitě a tím pádem na prodejnosti, určitě toto nebude platit na jednotlivce.

Zdroj: Techspot.com

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6529 domén 5469 1060

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800