Surfujte po internetu pomocí gest

« zpět na INTERNET

kinect.jpg

Nedávno uvedený doplněk k herní konzoly Xbox umožňující hraní her pomocí gest, má další využití. Skupina studentů ze společnosti MIT Media Lab Fluid Interfaces Group vytvořila doplněk pro oblíbený a velice rozšířený prohlížeč Google Chrome.

Jmenuje se DepthJS

Tento doplněk, jak jsem zmínil výše, umožní ovládání webového prohlížeče prostřednictvím gest a to přes Javascript. Nejde tedy jen o prohlížení stránek, ale ovládat lze i Flash přehrávače, hry, různé interaktivní aplikace apod. Vývojáři prý takto mohou snadno pokračovat ve vývoji v Javascriptu bez nutnosti učit se nové kódy a jejich aplikace budou komunikovat s Microsoft Kinect automaticky.

Xbox

Jak takové prohlížení webu pomocí gest vypadá, se můžete podívat zde:

http://www.youtube.com/watch?v=WOt9mb5QqRs

Ovládat lze gesty už i Windows 7

Tady ale možnosti využití projektu Microsoft Kinect nekončí. V mnichovské softwarové společnosti vyvinuli ovladač (softwarový), který umožní komunikaci s Windows 7 a Kinect. Tím se otvírají uživateli zcela nové možnosti využití osobního počítače. Můžete takto například ovládat známý program Google Earth  a „létat“ nad celím světem pouhým mávnutím ruky. Jak to vypadá v akci, se můžete podívat zde:

http://www.youtube.com/watch?v=M-wLOfjVfVc&feature=player_embedded#!

Kdo nezná Kinect

Pro ty, kteří neznají projekt Kinect, ho zde krátce představím. Jedná se zjednodušeně řečeno o senzor. Tento senzor Vás, pokud si před něj stoupnete, rozezná (části těla) a sleduje pohyby rukou, nohou, hlavy… Není teda již potřeba cokoliv držet v ruce nebo na něčem stát. Před touto technologií tu byla a stále je pohybový ovladač ke konzoly Wii od společnosti Nintendo. Je to jistě revoluční systém, u kterého lze očekávat velký ohlas ze strany uživatelů, tím spíše když se pro něj otvírají nové způsoby využití.  Nejen tedy pro hraní her.

Wii

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-18:00

E-mail: podpora@banan.cz 

Příjem dotazů probíhá NONSTOP

Online pracovník

Richard Slipek

+420 608 611 883

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

6529 domén 5469 1060

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: podpora@banan.cz +420 608 611 883 (PO-PÁ 8:00-18:00)NápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1800X
Online pracovník: Richard Slipek
podpora@banan.cz
Online chat nebo +420 608 611 883
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1800