10 Let od " I LOVE YOU"

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

i-love-you.jpg

Je tomu 10 let, kdy celkem jednoduchý červ "I LOVE YOU" napadl počítače na celem světě, jednalo se  přibližně o 40  milionů PC. Na jednoduchý trik se vzkazem "I LOVE YOU" naletěli  mnoho obyčených lidí ale také v Pentagonu, BBC, KFOR, Britské sněmovně.

Zakódovaný vzka" Nesnáším školu" zaplavil svět. Program byl napsán v VBScript, proto napadal pouze systémy, s OS windows a  poštovním klientem Outlook. Fungoval na bázi lidské zvědavosti. Jakmile se uživatel pokusil otevřít přílohu emailu, nevědomky tak spustil program, který načetl celý  jeho adresář a na všechny adresy zaslal sám sebe. Díky tomuto jednání, byly během několika dní zahlceny emailove schránky, servery a přestala tak fungovat emailová komunikaace. Mimo jiné také získával  citlivá data z napadených počítačů a zasílal je na tvůrcovu adresu.

Experti z celého světa hledali autora tohoto díla, při svém pátrání došli až k  Onela de Guzmána, čtyřiadvacetiletému studentu z filipínské Manily. Guzmán nikdy nepřiznal že by vir vytvořil i když přiznal že mohl být člověkem, který vir vypustil. V té době nedokonalý zákon o počítačovém pirátství neumožnil jeho další stíhání.

I když brzi, přesto pozdě

Přesto že hned 24 hodin po vypuštění viru  přišel thaiwanský inženýr s antivirem, škoda  se vyšplhala na  hodnotu 10 miliard amerických dolarů. Jediný kdo na tomto kolapsu mohl vyděl, byly paradoxne firmy vyvíjející  antivirový software, které byly následně zahrnuty požadavky na ochranu před těmito spam viry.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7349 domén 6152 1197

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700