3D prohlížení internetových stránek

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/3d-bryle.jpg

Třetí rozměr je v současnosti velmi populární, což dosvědčují 3D filmy, 3D obrázky nebo také 3D televize. Nově společně se standardem HTML 5 vstupuje třetí rozměr také do světa internetových stránek a animací. To se dalo čekat s nárůstem technologie. Php 5 přináší vylepšenou verzi v oboru OOP (objektově orientované programování).


Armoire-modulaire-3-dimensions-vision

V tomto týdnu zveřejnilo uskupení Khronos nejnovější specifikaci WebGL 1.0, což je technologie, která dovolí hardwarově akcelerovat grafiku v prohlížečích s podporou HTML 5. Tento standard již nyní podporují všechny nejnovější verze majoritních prohlížečů včetně Internet Exploreru 9. Trojrozměrná grafika ale nevstupuje na web stránky poprvé. Již v roce 1994 přinesl standard VRML neakcelerovanou vektorovou grafiku. Podle představitelů společnosti Mozilla přinese WebGL zcela nový rozměr internetové grafiky a celkovou grafickou proměnu internetu.

 Internet-3d-world-cyberspace-second-life-mfa-show

WebGL ale není pouze doménou počítačů či notebooků. Telefony a tablety s operačním systémem Android mohou již nyní zobrazit WebGL grafiku prostřednictvím prohlížeče Firefox nebo pomocí prohlížeče z dílen firmy Sony Ericsson. Hlavní uplatnění najde 3D grafika na webu v online hrách, lékařských vizualizacích či ve virtuálních prohlídkách. Pomocí nového standardu lze propojit OpenGL grafiku s HTML prvky webových stránek. Z WebGL jsou nadšeni vývojáři, neboť pro reprezentaci nové grafické podoby webu není nutný žádný speciální zásuvný modul, jako je tomu například u technologie Flash nebo videosekvencí ve speciálních webových formátech.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7354 domén 6155 1199

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700