AVG spouší LinkScanner i na Macu

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

avg-logo.png

Společnost, která zajišťuje antivirouvou ochranu pro uživatele PC přicházi s free programem pro kontrolu a ochranu před potencionálně nebezpečnými odkazy pro MAC. AVG Technologies plánuje odhalit Mac verzi AVG LinkScanneru, program zdarma, který kontroluje odkazy na webech proti potencionálním hrozbám. AVG říká, že jeho LinkScanner aplikace kontroluje weby v reálném čase, pokud najde nebezpečí na stránce zobrazí varování na obrazovku uživatele.

"Pokaždé, když kliknete na odkaz, když přistupujete k informacím na internetu my to zaznamenáváme, hledáme malware a pokusy o phising," řekl J.R. Smith, CEO AVG pro server Macworld. Aplikace nespoléhá na seznam (blacklist) blokovaných stránek, které byly označeny kvůli potencionální hrozbě, že obsahují nebezpečný obsah. Aplikace raději využívá kontroly v reálném čase, tak aby v čas upozornila zákazníky na problém. Společnost spoléhá na svou obrovskou základnu uživatelů (desítky miliónů) v zajištění bezpečnosti při návštěvě stránek.

Uživatelé platformy Mac byly dlouho chráněni od většiny hrozeb tím, že se hackeři specializovali zejména na systém Windows. Vývojáři malware se ale nyní zaměřili ve větším množství na vývoj malwaru takového, který dokáže zasáhnout všechny platformy. Změna se poprvé začala projevovat, když se začal rozšiřovat systém Mac od Applu, za tím stojí hlavně růst OS X a mobilního systému Apple iOS. Reálná hrozba číhá taky za růstem sociálních sítí, které jenom zvětšily risk, který uživatelé internetu podstupují při návštěvě těchto stránek.

"Neříkáme, že jsou Macy zranitelné," řekl dále Smith, dále dodal, že OS X jako každá jiná platforma má své chyby. Vždyť útoky na sociálních sítích napadají všechny platformy. Někdy chráníme uživatele před nimi samými."

 

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7349 domén 6152 1197

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700