Adobe opravuje kritickou chybu Flashe

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

adobe-logo-200x.jpg

Méně než po týdnu co se objevily zprávy, že hackeři zaměřují chybu v aplikaci Flash Player od společnosti Adobe Systems, společnost vydala bezpečnostní opravu této aplikace. "10.1 Flash upddate", vydaný ve čtvrtek firmou Adobe, opravil chybu prvně spatřenou díky velmi malému množství napadení Flashe pomocí tohoto bugu.

Útok není rozšířen

Podle společnosti Symatec nejsou tyto útoky na Flash zatím rozšířeny, ale uživatelé by měli svůj Flash aktualizovat co nejdříve. "Zaznamenáváme malý ale stálý růst v detekování spřízněných škodlivých PDF souborů a očekáváme, že uvidíme další nárůst během několika hodin, dnů." Řekla dále společnost Symantec.

Využivájí .swf souborů

Hackeři využívali chyby pomocí škodlivých .swf souborů, které jsou obvykle otevírány pomocí "Flash Player Pluginu" v prohlížečích, nebo pomocí PDF souborů, který byly nakaženy škodlivě nakaženými Flash .swf soubory. Tyto škodlivé PDF jsou obvykle otevírány pomocí Adobe Readeru nebo Acrobatu, které obsahují vlastní verzi Flash Playeru, který dosud nebyl aktualizován, čili je zde stále vysoká možnost napadení. Oprava by měla vyjít až 29. června.

Velké množství opravených bugů

Čtvrteční aktualizace obsahovala neobvykle velké množství bezpečnostních oprav, celkově se jednalo o opravu 32 chyb. "Je to obrovské množství opravených bugů, něco jako bychom očekávali spíše od Applu," řekl Andrew Storms, řídící pracovním bezpečnostních složek ve firmě Network Security.

Adobe primární cíl hackerů

Flash a Reader aplikace společnosti Adobe Systems se stali v posledních letech primárními cíly hackerů, Adobe si kvůli toho hraje s myšlenkou vydávat aktualizace častěji, aby udrželi krok s tímto rosotoucím nebezpečím.

 

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7354 domén 6155 1199

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700