Adobe vydává CS5 verzi svého Creative Suite

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

cs51-150x150.jpg

Adobe v úterý vydalo novou verzi svého balíku programu Cretive Suite pro webové vývojáře a videoeditory. V balíku je integrováno 14 produktů + přidružené aplikace, 4 nové internetové aplikace, a řadu nových produktů pro web-design. "Jelikož Creative Suite vydělá téměř polovinu ročního příjmu firmy je toto pro nás velice důležitý krok. Zvýšili jsme rychlost programů a učinili jsem velký skok v možnostech CS5, máme veliké očekávání ohledně toho jak si balík povede na trhu." Říká John Loiacono generální ředitel Creative Sulutions.

Již od roku 2003, kdy Adobe poprvé vytvořilo balík nástrojů pro tvorbu webu (později přidalo i video nástroje), firma nabízí stabilní updaty svých balíků. Nový balík CS5, ale jde jinou cestou klade důraz na online služby a celkovou analýzu webů. Poprvé se také objevuje přístup k Omniture technologiím.

Balík nyní obsahuje tři oddělené verze flashe všem známý Flash Professional, Flash Builder (dříve Flex Builder) a úplně nová interaktivní Flash Catalyst. V balíku je nyní integrováno více než 250 nových vlastností (vylepšení), opravujících nejen problémy s pracovním prostředí, ale také, aby vylepšili efektivitu práce.

Technologické vylepšení

Některé aplikace v CS5 byly vylepšeny tak, aby držely tempo s Apple Hardwarem. Photoshop, Premiere Pro a After Effects aplikace jsou nyní nativně 64bitové pro lepší využití nového rozšíření pamětí a lepší využití nového hardwaru, Premiere Pro je lépe optimalizován pro Intelovské multi procesorové systémy. OpenGL engine Photoshopu byl zlepšen v rychlosti a snížení reakční doby programu. CS5 běží pouze na verzi 10.5.7 a vyšší (bavíme se o Mac verzi), Adobe dále uvedlo Mercury Playback Engine pro Premiere Pro (aplikace pro editaci videa).

Mercury Playback Engine umožňuje rychlejší render videa tímpádem práci s videm v reálném čase. Tohoto se docílilo získáním většího výkonu z GPU a také lepším využití procesoru.

Adobe CS Live services

Adobé dále integruje do CS5 i své CS Live services, které rozšiřují klíčové aspekty kretivního pracovního prostředí. Jsou bezplatné a obsahují Adobe BrowserLab, Adobe CS Review, Acrobat.com, Adobe Story, and SiteCatalyst NetAverages.

Adobe CS review umožňuje online posouzení webů pomocí různých CS5 aplikací. Kdežto BrowserLab je program na testování webů z ohledů funkcionality v různých prohlížečích a operačních systémů. NetAverages informuje o různých statistikách webu. Acrobat.com služby zůstali nezměněny. Adobe pomalu upouští od desktopových aplikací a chystá se některé z nich nahradit online řešením.

Tři tváře Flashe

V CS5 dalo Adobe pravděpodobně největší důraz své klíčové platformě, která byla jaksi opomínána v minulosti. Adobe si uvědomilo důležitost animací a interativních webů a možností, které jaksi Flash Professional neposkytoval. Adobe si uvědomilo potřeby uživatelů a rozšířilo svoji řadu o Catalyst, který zaplňuje mezeru mezi animátory a programátory, v této aplikaci nemusíte znát ActionScript pro vytvoření velice dynamické a interaktivní animace, webu. Spolu s tímto přidalo Adobe funkci pro import aplikací přímo do formátu pro iPhone, avšak toto ihned Apple zakázal chce si totiž udržet exkluzivitu aplikací pro iPhone.

Edice a ceny

  1. CS5 jde na trh ve čtyřech variantách plus Master Collection Standardní edice zaměřená na design tisku obsahuje Photoshop, Illustrator, InDesign a Acrobat verze 9. Cena této verze je 1.299$ při upgradu ze starší verze 499$.
  2. Design Premium edice zaměřená na design tisku a online designéry obsahuje Photoshop Extended, Illustrator, InDesign, Dreamweaver, Flash Catalyst, Flash Professional, Fireworks a Acrobat Pro verze 9. Cena této verze je 1.899$ při upgradu ze starší verze 599$.
  3. Web Premium edice zaměřená na Webové vývojáře a designéry obsahuje Photoshop Extended, Illustrator, Flash Builder 4 Standard, Contribute, Dreamweaver, Flash Catalyst, Flash Professional, Fireworks a Acrobat Pro verze 9. Cena této verze je 1.799$ při upgradu ze starší verze 599$.
  4. Production Premium edice zaměřená na editaci videa obsahuje Photoshop Extended, Premiere Pro, After Effects, Sound Booth, OnLocation a Encore. Cena této verze je 1.6 599$ při upgradu ze starší verze 599$.
  5. Master verze obsahující všechny programy kromě standardního Photoshopu bude za cenu 2.599$.

Všechny aplikace jsou dostupné i samostatně. Adobe prohlašuje, že začne rozesílat objednávky do 30 dnů.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Tomáš Lacina

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7347 domén 6150 1197

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Tomáš Lacina
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700