Android a Chrome, každý svou cestou.

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

android-vs-chrome.gif

Veletrh Computex jasně odpověděl na otázku, jak to bude s operačním systémem Androida a Google Chrome OS

 

Na veletrhu,Computex byl jasně vyslán světu signál, kam povedou kroky budou děti  Google (Android a Google Chrome OS). Manažeři podniku uvedli, že každý systém půjde svým vlastním směrem a  budou se nezávisle rozvíjet. Google nechystá modifikovat operační systém Google Chrome na chytré telefony a tablety. Což je celkem pochopitelné, jelikož  zde už jedno zástupce má. Relativní novinku na poli operačních systémů, můžeme čekat zatím pouze u notebooku a netbooku. Na klasických stolních PC je možné tak využívat tento OS, ale vzhledem ke svému zaměření na internet, je určen především pro přenosná zařízení.

 

Google Chrome se snaží utrhnout si pro sebe kousek z 90% nadvlády Microsoftu na poli operačních systémů. Je postaven především na využívání vzdáleného hardware, který provádí většinu potřebných aplikací. Tento směr vychází především z faktu že mini notebooky nemají příliš výkonný hardware. Jelikož se jedná o zcela nový OS,  rozhodl se Google  vytvořit centrum pro Google Chrome na Tchaj-wanu a doufá, že v regionu získá na svoji stranu více partnerů. V červnu půjdou do prodeje na internet orientované laptopy s operačním systémem Google Chrom, a to od korejského koncernu Samsung Electronics a tchajwanské společnosti Acer.

 

Revoluce bude, ale až časem

Na velkou revoluci v mezi OS si budeme ještě muset chvilku počkat, jelikož Google Chrome zatím nemá takové zázemí jako jeho bratr Android. Pokud se zlepší pokrytí internetem natolik, aby bylo možné provést připojení kdekoli, má Google Chrome velkou šanci na úspěch. Android za svou krátkou existenci dokázal ovládnout značnou část trhu s chytrými telefony  a můžeme jen spekulovat, zda ho bude Google Chrome následovat.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-16:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7307 domén 6116 1191

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Technická podpora: PO-PÁ 800-1600X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 800-1600