Apple pomalu prohrává bitvu s Adobe

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

adobe-flash.jpg

Nokia a Opera Software se postavili na stranu Adobe v jeho bitvě s Apple ohledně podpory Flashe. Nokia, největší světový výrobce mobilních telefonů a Opera Softwares, vedoucí výrobce mobilních prohlížečů internetu ve čtvrtek oznámili, že budou podporovat nový Flash 10.1, který právě dokončuje svůj vývoj. Google Android již Flash podporuje delší dobu.

Výhra Adobe

Získáním těchto tří společností na svou palubu vyhrává Adobe Systems bitvu se společností Apple. Minulý měsíc prohlásil Steve Jobs CEO Applu na adresu Flashe, který je výhradně používán pro dynamické weby (hry, videa), že je proprietární, rychle spotřebuje baterii, nepodporuje "multitouch" rozhraní a je nestabilní. "Flash je nejčastější důvod pádu Maců," řekl Jobs v otevřeném dopise, kde odtajnil detaily, proč Apple nepodporuje Flash na některých svých zařízeních.

Podpora velkých firem

Hry a videa založené na Flashy jsou k nalezení na mnoha stránkách, i proto je technologie podporována na většině smarphonů a zařízeních, ale i přesto Apple nepovoluje Flash na iPhonu, iPodu nebo iPadu. Adobe následně nařklo Apple, že chce kontrolovat trh, bitva se vyostřila zejména v posledním měsíci, kdy se velké firmy začali stavět na jednu nebo druhu stranu.

Nokia a Opera nejsou jediné

Nokia a Opera jsou pouze nejaktuálnějšími společnostmi, které se postavili na stranu Applu. Dříve tento týden se společnosti Time Warner a NBC Universal postavili na stranu Adobe, prohlásili, že nebudou pracně předělávat jejich video galerie založené na Flashy, jenom aby se zavděčili iPad uživatelům.

Nejvíce zasáhne zákazníky

Tato "válka" nejvíce samozřejmně zasáhne nás zákazníky. Jelikož mnoho her a aplikací je tvořeno speciálně pro iPhone a iPad, na druhé straně, ale zase nemájí přístup k stránkám s hrami, aplikacemi atd. Více najdete zde (anglicky).

 

 

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7343 domén 6145 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700