Apple přichází s iCloud

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/overview-title.png

Dne 6. 6. byla představena novinka od firmy Apple, internetové uložiště týkající se cloud computingu. Což je využívání služeb na dálku, kdy pouze komunikujeme prostřednictvím vstupního a výstupního zařízení s daným zdrojem informací. Jednodušeji řečeno: Nemusíme stahovat své soubory do mobilu například ale stačí se pouze připojit na vzdálený server a z něj už jen přes bezdrátovou síť tahat data (film, mp3 písničky apod.).

Cloud (z angl. mrak) computing je model tvořený počítačovou sítí a jejími uzly (PC, smartphony, tablety,...), resp. počítačových technologií. Tyto uzly pak komunikují s uložištěm a prostřednictvím klienta, což je program fungující jako vstupní a výstupní brána mezi uložištěm a uzlem, a šetří se tak prostor pro Vás.

Ogo3ba198-aple1

Doposud se za tyto služby muselo platit, pokud nepočítáme Google, ale Jobs přišel s iCloudem, který je zdarma. Tímto se také zjednoduší práce s přenosnými zařízeními a pozdvihne je pro větší využívání. Jobs dokonce prohlásil na Světové konferenci vývojářů (WorldWide Developers Conference - WWDC) v San Franciscu, kde se toto předvádění konalo, že osobní počítače jednou zaniknou a lidé budou čím dál více používat chytré telefony a přenosná zařízení, která se jim vejdou do kapsy.

Mimo jiné byla řeč také o Mac OS X Lion a iOS 5, což jsou operační systémy fungující na Applovské platformě.

iCloud

Každý uživatel obdrží 5GB prostoru pro svá data a velikou výhodou je, že se do tohoto prostoru nebudou počítat produkty nakoupené od firmy Apple z Apple Store. Podle mého názoru je toto velmi užitečná věc pro uživatele takových zařízení.

Hubený Steve Jobs přednáší na konferenci v San Franciscu:Ogo3ba197-aple

Zdravotní stav Steva Jobse se podle něj zlepšil, avšak z neznámých důvodů je již půl roku na ozdravovací dovolené. Dokonce mu doktoři odhadovali jen pár týdnů života, a jak vidíme Jobs se zdá být téměř plný sil. Za projev který předvedl před davem lidí získal veliký obdiv a lidé po skončení konference vstali ze židlí a věnovali Jobsovi veliký potlesk za tento vitální a usměvavý projev.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7352 domén 6152 1200

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700