Art project

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

google-art-project.jpg

Začalo to, když malá skupinka nadšenců do umění, začala přemýšlet nad tím, jak pomoci muzeím, aby jejich výtvarná a umělecká díla byla přístupnější širší veřejnosti v různých koutech světa. Této výzvy se ujal Google. A udělal z toho páradu. Nejenom, že se můžete kouknout na více než 1000 obrazů od 400 umělců ze 17 nejuznávanějších galerií. Ale můžete si celé muzeum projet podobně jako svět v Google Earth.

Musím říct, že sám jsem dost velký kulturní barbar, ale díky tomuto projektu od googlu jsem si prohlédl většinu muzeí a děl. Ze začátku jsem  se spíš bavil proklikáváním mistnostmi. Postupem času jsem zjistil, že některé obrazy jsou mi povědomé a začal jsem si všímat i názvů jednotlivých uměleckých děl. Pak už byla jen otázka času, kdy si začnu projíždět jen jednotlivá díla. Pokud Vás tedy umění taky moc nebere. Můžete se "projít" třeba po českém muzeu Kampa nebo po Versailleském paláci. A nakonec u toho taky strávíte hodně času.

1_6                  2

             Obr.: Národní mmuzeum Ruského výtvarného umění a Versailleský palác.

Google nafotil jednotlivé obrazy ve vysokém rozlišení, až 7 miliard pixelů. To je asi tak 1000x pixelů více než dokáže zachytit normální fotoaparát. Díky této technologii můžete prozkoumat každe zakoutí obrazu. Prozkoumat Van Goghův rukopis, či sledovat detaily kreseb.

             Vid.: Rychlá ukázka, jak funguje Art project.

Skvělá je funkce informací. Při přibližení a kliknutí na některý z obrazů se Vám ihned ukážou údaje o autorovi a obrazu. Poté si můžete například dohledat další díla autora. Máte možnost vytvořit vlastní kolekce uměleckých předmětů, ke kterým pak můžete přidávat komentáře, a poté pomocí odkazů se třeba chlubit přátelům nebo rodině.

Art project má v plánu přidat co nejvíce galerií. Bohužel se ne vždy setká s pozitivní odpovědí. Ale není jim co vyčítat. Nechat si nafotit celé muzeum, velmi cenná díla a pak to vše zveřejnit na internetu, určitě představuje bezpečnostní rizika. Kdo ví, třeba za pár let už budeme mít na googlu vše a nebudeme muset jezdit velké dálky pro exotické, či pro nás nedosažitelné zážitky.

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Jakub Turek

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7343 domén 6145 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Jakub Turek
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700