Asus Wavi Xtion - konkurence Kinectu

« zpět na JavaServer Page a Serverlety

banan/img/asus.jpg

V rámci probíhajícího veletrhu CeBIT 2011 byl Asusem oficiálně naplno představen pohybový senzor Wavi Xtion od firmy ASUS. Toto zařízení zvládá přenos obrazu v plném rozlišení z počítače do televize. Součástí celého systému je také pohybový senzor, díky kterému můžeme ovládat přehrávání pohými gesty. Wavi Xtion disponuje stejným čipem od firmy PrimeSense, který používá i Kinect pro platformu XBox 360 od firmy Microsoft, a vlastně se mu také velmi podobá. Uživatelským rozhraním bude interně vyroben software ASUS Xtion Portal. Navíc připojit půjde jak k PC, tak k televizi a zajistí možnost ovládat pouštění multimédií, různé aplikace a samozřejmě také hry přímo na počítačích.

Images_7Images-1_3

 

Zařízení Asus WAVI Xtion se k televizoru i počítači připojuje pomocí rozhraní HDMI. Bezdrátový přenos obrazu v plném rozlišení je zajištěn pomocí technologie WHDI, která pracuje na frekvenci 5 GHz. Pro bezproblémový přenos signálu je zde podmínka aby od sebe obě zařízení měla být vzdálena do 25 metrů.

Images-3_3

Společně s výrobkem budou dodávány také hry. Jednou z nich je MayaFit Cardio Lite, tréningová hra, u které se zapotíte. Další je BoatBooster, závodní hra. Společnost Asus také chystá vlastní online obchod, kde bude možnost si nějakou tu menší hru stáhnout. Prodávat by se měl začít letos v květnu avšak cenu zatím neznáme.

Images-2_2

Ředitel firmy ředitel firmy PrimeSense Inon Beracha si od tohoto produktu slibuje prý nejen zisky ale také prolomení stěny která je mezi člověkem a nelidským strojem.  Podle mého názoru bychom však měli dbát na to, aby se také nevytvořila stěna mezi lidmi samotnými. Představa, že by mé dítě (pouze představasmile) si hrálo s tímto zařízením, na místo toho aby chodilo ven a hrálo si s jinými dětmi mne trochu děsí. Už stačí jen, že přichází chladná období a naše tělo nedostává tolik slunečních paprsků, což způsobuje únavu, která může přecházet až v deprese. 

Klientská sekce pro Vás

Spravujte své domény a hosting pohodlně 24 hodin denně

Kontakt pro zákazníky

Technická podpora

PO-PÁ 8:00-21:00
SO-NE, svátky 9:00-21:00

E-mail: podpora@banan.cz

Online pracovník

Patrik Jankov

+420 553 810 250

Online chat

Zvládáme opensource

Na našich serverech jsme ručně ověřili funkci více než 140 opensource systémů, některé z nich nabízíme na jedno kliknutí v administraci.

Hostované domény

7344 domén 6146 1198

Poslední článek - HOMEPAGE PRVKY

O
Ověřit dostupnost domény
Zákaznické centrum: +420 553 810 250podpora@banan.czNápovědaBlog
Neomezený webový prostor,elektronická pošta, www stránky,nebo wordpress na klik.
PO-PÁ 800-2100 SO-NE, svátky 900-2100 X
Online pracovník: Patrik Jankov
+420 553 810 250
podpora@banan.cz nebo Online chat
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
Neomezený webový prostor,
elektronická pošta,
www stránky,nebo wordpress na klik.
Kontaktovat technickou podporu můžete zde
PO-PÁ 900-1700